Virüsler kalıcı hasar bırakır mı?

Münkün ama artık o tarz şeyler için önlemler geliştirdi fazlaca yani aşırı bir durumda sistem kendini kapatıyor veya sıfırlıyor.
Günümüzde çoğu virüs Madencilik, Klavye izlemesi gibi şeyler için tasarlanıyor.
Cracklı uygulamaların bazılarında virüs yok gibi gözküyor ama şöyle bişey var uygulama içerisinde basit bir tarayıcı çalışıyor ve sen uygulamayı kullandığın zaman başkalarının videolarını vs. izliyor wires shark ile takip edebilirsin.
Burdaki amaç şöyle bişey, internette görmüşsündür abonelik satan ve izlenme satan insanları, bunlar aslında uygulamayı crackleyen kişiler sen onun uygulamasını kullanırken o da üyelik sattığı müşterisine izlenme vs. satıyor senin bilgisayarından falan başkalarının youtube videoları oynatıyor, bunu youtube engelleyemiyorda çünkü abone değilsen de sen birisinin videosunun falan izleyebiliyorsun.

Hocam sulfoxide nasil birşey bulaşsa anlar mıyız mesela memzi biliyorum az çok ama sulfoxideyi hiç duymadım.
İkisi de kullanıcı izniyle bulaşıyor ve sistemi kilitliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Karşılaşmanız az bir ihtimal hocam. Siz yine de crack oyun kurmayın makinenize bence.

Crackli oyunlar çok riskli ciddden. Geçen indirip kurmuştum bir tane bir de bilinen sitelerden birisinden. Ertesi gün bir baktım CPU durduk yere boştayken yüzde 30 yüzde 40'lara çıkıyor hem de sistem programı olarak çalışıyor. Windows programı arkasına gizlemişler. Neyse tam tarama yapmadan durumu fark edemiyorsun bile sistem programı arkasına gizli olduğu için. Mining virüsüymüş. Crack oyun cidden büyük tehlike sistem için.

Korsan programları tabii ki desteklemiyoruz fakat indirme durumunda sisteminizde çalışan, fakat size gözükmeyen bir virüs bulaşırsa format atılmasına rağmen bilgisayara zarar vermeye devam edebilirler mi?

İşlemci veya anakarta sızmadığı sürece çoğunlukla olmaz Kaspersky şıp diye götürür.

Crackli oyunlar çok riskli ciddden. Geçen indirip kurmuştum bir tane bir de bilinen sitelerden birisinden. Ertesi gün bir baktım CPU durduk yere boştayken yüzde 30 yüzde 40'lara çıkıyor hem de sistem programı olarak çalışıyor. Windows programı arkasına gizlemişler. Neyse tam tarama yapmadan durumu fark edemiyorsun bile sistem programı arkasına gizli olduğu için. Mining virüsüymüş. Crack oyun cidden büyük tehlike sistem için.

Hocam sadece mining virüsü olsa iyi, crack oyunlarda keylogger ya da RAT o kadar çok ki, rastlamama ihtimaliniz yok neredeyse. En son 1-2 yıl önce crack bir şey indirmiştim onda da dersimi aldım, verilerim çalındı, hesaplarım gitti kısaca. O günden beri bir tane bile crack oyun/programa elimi dahi sürmedim. Sisteme yazık.

İşlemci veya anakarta sızmadığı sürece çoğunlukla olmaz Kaspersky şıp diye götürür.

Hocam işlemci önbelleğine sızan virüsler oyunlarda bulunması çok zor diye biliyorum. Ayrıca anakarta sızmasa bile Kaspersky'in göremediği bazı virüsler var.

Hocam işlemci önbelleğine sızan virüsler oyunlarda bulunması çok zor diye biliyorum. Ayrıca anakarta sızmasa bile Kaspersky'in göremediği bazı virüsler var.

Çoğunlukla dedim zaten hocam ve ****unlocked isimli siteden indirdiyse mümkün. Veya sahte ***girl sitelerinden.

Yeni konular

Geri
Yukarı