Virüslü bilgisayarın BIOS ekranı bozuldu

Yo ben yasin

Centipat
Daha fazla  
Çok eski bir masaüstü bilgisayarım var. İçinde bayağı bir fotoğrafım olduğu için açtım ancak bilgisayar bir sorunla karşılaştı diyor ve çözülmüyordu. Bende format atmak için BIOS menüsü açtığımda bu karşıma çıktı. İçindeki fotoğraf, belge vb. zarar gelmiş midir?
1716223591188.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok eski bir masaüstü bilgisayarım var. İçinde bayağı bir fotoğrafım olduğu için açtım ancak bilgisayar bir sorunla karşılaştı diyor ve çözülmüyordu. Bende format atmak için BIOS menüsü açtığımda bu karşıma çıktı. İçindeki fotoğraf, belge vb. zarar gelmiş midir?Eki Görüntüle 2200480

Masaüstüne geçebiliyor musun? Sadece BIOS böyleyse bile bir an önce yedek al. Başlıkta virüslü yazıyor ama moderatörlerin gazabı böyle yaptıysa ve virüs yoksa hard diski sök al daha sonra başka bir cihaza bağlarsın.

Masaüstüne geçebiliyor musun? Sadece BIOS böyleyse bile bir an önce yedek al. Başlıkta virüslü yazıyor ama moderatörlerin gazabı böyle yaptıysa ve virüs yoksa hard diski sök al daha sonra başka bir cihaza bağlarsın.
Windows açılıyor mu?
Hayır, masaüstüne geçemiyorum. Başladığı anda kurtarma menüsü açılıyor ve "Windows düzgün yüklenmemiş gibi gözüküyor." diyor. Kurtarma menüsünden bayağı uğraştım ancak hiçbir şekilde masaüstüne geçiş yapamadım.

Hayır, masaüstüne geçemiyorum. Başladığı anda kurtarma menüsü açılıyor ve "Windows düzgün yüklenmemiş gibi gözüküyor." diyor. Kurtarma menüsünden bayağı uğraştım ancak hiçbir şekilde masaüstüne geçiş yapamadım.

Doğru diskten boot ediyor musun ona bak. Eğer yine olmuyorsa o diskteki bilgileri başka bir diske aktarıp 0 Windows kur. Olan Windows kurtarılabilir ama zor bir iş.

Zaten HDD'yi C ve D olmak üzere 2 diske ayırıp C ye kurmuştum Windows'u. Yani fotoğraflar D diskinde. Format atarken yine Windows'u C diskine kurup, D diskindeki fotoğrafları alsam sorun olur mu?
Doğru diskten boot ediyor musun ona bak. Eğer yine olmuyorsa o diskteki bilgileri başka bir diske aktarıp 0 Windows kur. Olan Windows kurtarılabilir ama zor bir iş.
Format atmak için flash diski taktım bu sefer böyle oldu. Herhangi bir tuşa basınca bilgisayar baştan başlıyor. Ne yapmam lazım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-05-20 saat 20.39.01_e80914b2.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-05-20 saat 20.39.01_e80914b2.jpg
    186 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı