Virüs içeren dosyayı çalıştırmadan da virüs bulaşır mı?

Sayın Süper Moderatörcüğüm @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE arkadaşımız falcı arkadaşlar gibi konuştu. Peki sizin daha önce karşılaştığınız, dosyayı açmadan bulaşan bir virüs tipi var mıdır?
Autorun türünde virüsler var. Eskiden bunlar yaygındı ama artık o kadar kolay barınamıyorlar. :)
En basit örnek: MuSaLLaT

Buradan indirdim.
Total linki ise VirusTotal
Bir sorun görmedim. Dediğim gibi Defender'ı devre dışı bıraktığı için hacktool olarak belirlenmiş.

Sordum sitesinden indirmişsiniz, güvenilirdir. Sordum ekibini yıllardır biliyorum ben de.

Tanışıklığım olmasa da ortak arkadaşlar vasıtasıyla zamanında biliyorum. Kullanabilirsiniz. Bir sıkıntı olmaz.

Akil abi konuştuysa bize söz düşmez.

Her format sonrası kullanırım aslında. Ama artık çoğu üçüncü part yazılımlara mining, bot vs. gibi virüs entegre edebiliyorlar. O yüzden temkinli davranıyorum.
Sordum sitesinden indirmişsiniz, güvenilirdir. Sordum ekibini yıllardır biliyorum ben de.

Tanışıklığım olmasa da ortak arkadaşlar vasıtasıyla zamanında biliyorum. Kullanabilirsiniz. Bir sıkıntı olmaz.

Tekrar indireyim o halde. Cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hayırlı ramazanlar herkese.

Geri
Yukarı