Virüslü Siteye Tıklama Sonrası Bulaşan Virüs

Fatih_37

Hectopat
Daha fazla  
Mixer sitesi ile ilgili Reddit'de bir yazı okuyordum, nasıl klip alabilirim diye araştırıyordum. Boom TV diye bir site ismi önermişlerdi, tıkladım ve girdim siteye, kullandığım Kaspersky uyarı verince direkt çıktım siteden. Tarama yaptım bir şey bulamadı. Fakat, işin garip tarafı şu; ben Google'da siteye girmeden Boom TV diye arattığım halde Kaspersky yine virüs uyarısı veriyor. Nedir bunun anlamı, virüs bulaşmış mıdır?

Ek Açıklama 2019-09-01 052051.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Mixer sitesi ile ilgili Reddit'de bir yazı okuyordum, nasıl klip alabilirim diye araştırıyordum. Boom TV diye bir site ismi önermişlerdi, tıkladım ve girdim siteye, kullandığım Kaspersky uyarı verince direkt çıktım siteden. Tarama yaptım bir şey bulamadı. Fakat, işin garip tarafı şu; ben Google'da siteye girmeden Boom TV diye arattığım halde Kaspersky yine virüs uyarısı veriyor. Nedir bunun anlamı, virüs bulaşmış mıdır?
Site virüslü olduğundan, siteye girdiğinde uyarı vermesi normal. Site senin haberin olmadan bilgisayarına virüs indirmeye çalışıyor fakat Kaspersky onu bulup engelliyor.

Siteye girdiğinizde engellediğine göre sıkıntı yok. Google üzerinde ismini aratınca engellemesi ise aşağıdaki durumdur.

Bu konu daha önce 2017 yılında aşağıdaki konuda tartışılmıştı.

Buna göre Google üzerinde virüslü bir siteyi aratmakla zararlı yazılım bulaşabilme ihtimalinin var olduğu sonucuna varılmıştı.

Siteye girdiğinizde engellediğine göre sıkıntı yok. Google üzerinde ismini aratınca engellemesi ise aşağıdaki durumdur.

Bu konu daha önce 2017 yılında aşağıdaki konuda tartışılmıştı.

Buna göre Google üzerinde virüslü bir siteyi aratmakla zararlı yazılım bulaşabilme ihtimalinin var olduğu sonucuna varılmıştı.
Bilgisayarı malwarebytes ve yüklü olan kaspersky ile tarattım çok fazla kez, umarım bir şey yoktur. Teşekkürler bu arada yeni bir şey öğrenmiş oldum sayenizde, bundan sonra çok daha dikkatli olunması gerekmiş onu anladım.

Bilgisayarı Malwarebytes ve yüklü olan kaspersky ile tarattım çok fazla kez, umarım bir şey yoktur. Teşekkürler bu arada yeni bir şey öğrenmiş oldum sayenizde, bundan sonra çok daha dikkatli olunması gerekmiş onu anladım.
Engellediğine göre zaten endişe etmenize gerek yok. Ben teşekkür ederim :)

Kaspersky İnternet Security varken hiçbir şeyden korkmanıza gerek yok. Uyarı veriyorsa girmeyin. Zaten, güvenlik duvarı zararlı şeylerin size bulaşmasını engeller.

Kaspersky İnternet Security varken hiçbir şeyden korkmanıza gerek yok. Uyarı veriyorsa girmeyin. Zaten, güvenlik duvarı zararlı şeylerin size bulaşmasını engeller.
Hiçbir şeyden kormanıza gerek yok demek biraz yanlış bir yaklaşım bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı