Virüsten dolayı bozulan dosyalar nasıl kurtarılır?

Cevaplar için tekrar teşekkürler arkadaşlar. Eve yeni geldiğim için geç cevap veriyorum. Sistem güncellemesi sahte bir uyarı muhtemelen sistem güncellemesi indirme uyarısı ile arka planda zararlıları indirip sistemi yeniden başlatıyor. Bu arada tek dosyada değil tüm dosyalarımda (ortalama 1.5tb veride) aynı durum söz konusu. Webroot programından olay günlüğünü göremiyorum şu an. Sabah karantina ve eylemleri görebiliyordum ama şu an göremiyorum nedense. Comado antivirüs programını deneyip sonucu yazacağım.

İşe yarayabilir. Antivirüs de işe yarar.
Bitdefender'in kurtarma diski en iyisi bence. Sözleşmesini onaylamadan önce Wi-Fi ağına bağlan. Sonra sözleşmeyi onayla. Veritabanını güncelleyecek ve tarama başlatacak.
Veriler şifrelendiyse çözüm olmaz. Onu diyeyim. Virüsü temizlersiniz sadece.

Burada cevap vermiştim @Murat5038

Cevaplar için tekrar teşekkürler arkadaşlar. Eve yeni geldiğim için geç cevap veriyorum. Sistem güncellemesi sahte bir uyarı muhtemelen sistem güncellemesi indirme uyarısı ile arka planda zararlıları indirip sistemi yeniden başlatıyor. Bu arada tek dosyada değil tüm dosyalarımda (ortalama 1.5tb veride) aynı durum söz konusu. Webroot programından olay günlüğünü göremiyorum şu an. Sabah karantina ve eylemleri görebiliyordum ama şu an göremiyorum nedense. Comado antivirüs programını deneyip sonucu yazacağım.

Burada cevap vermiştim @Murat5038
Hayır verilmemiş, dosya formatlarını sordum cevabı yok? AV kapatıp güncelleme yap demişim "muhtemelen virüs" diye geçiştirmişsin.
Bu arada tek dosyada değil tüm dosyalarımda (ortalama 1.5tb veride) aynı durum söz konusu.
Aynı durumdan kastın nedir? Sadece ilk başta açamadığını belirtmiştin, her dosya formatında ne olduğunu belirtmiyorsun.
Sen en iyisi imzamdan sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını paylaş bir kontrol edeyim.

Hayır verilmemiş, dosya formatlarını sordum cevabı yok? AV kapatıp güncelleme yap demişim "muhtemelen virüs" diye geçiştirmişsin.

Aynı durumdan kastın nedir? Sadece ilk başta açamadığını belirtmiştin, her dosya formatında ne olduğunu belirtmiyorsun.
Sen en iyisi imzamdan sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını paylaş bir kontrol edeyim.
Dosya formatları değişmemiş duruyor önerilerinizi yapıp sonucu konuya eklerim.

Dosya formatları değişmemiş duruyor önerilerinizi yapıp sonucu konuya eklerim.
O zaman ransomware değil farklı bir zararlı yada sistem format bugu olabilir. İstediğim raporları paylaşın ona göre hareket edelim. Ek olarak açamadığın dosyalardan farklı formatlardan 1/2 tane de ekleyip paylaşın raporlarla beraber(büyük boyutlu olmayanlardan).

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı