Virüsten kurtulma

zumerozkan

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar uzun zamandan beri çektiğim bir virüs var. Eski laptopumda da vardı. Yeni aldığım ve kurulum yaptığım da da var. Virüsün olayını anlatayım. Virüs benim anladığım kadarıyla autorun tarzı ilk önce disklerde autorn.inf oluşturyor, içinde de komutlar var. Oradaki başka virüsü çalıştrmak için komutlar o irslerin sismleri de çok değişik. Mesela xdbn, jkhy.exe gibi ve bu virüslerin bir türevi de tempde türüyor. Apc qaçıldığında açıldıktan sonra da dosya imi geliyor. Ve erişime izinver gibi pencere çıkıyor. Sonrasında benim görev yöneticisinden bakıp anladığıma göre bazı uygulamalara bulaşmış olduğu ve sistemi yok yoruyor. Malware anti malvare ile tarattım. Spy tarayıcıları ile combofix ile tarattım. Bazı aoutorun sislcileri ile tarttım. Aynı sürekli türüyor. Evet arkadaşlar nasıl kurtulacağım bundan. Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
evet arkadaşlar uzun zamandan beri çektiğim bir virüs var eski laptopumda da vardı yeni aldığım ve kurulm yaptığım da da var.virüsün olayını anlatayım virüs bnim anladığım kadarıyla autorun tarzı ilk önce disklerde autorn.inf oluşturyor içinde de komutlat var oradki başka vürsü çalıştrmak için komutlar o irslerin sismleride çok değişik mesela xdbn, jkhy.exe gbib ve bu virüslerin bir türevi de tempde türüyor ve apc qaçıldığında açıldıktan sonra da dosya imi geliyor ve erişime izinver gibi peere çıkıyor.sonrasında benim görev yntecsnden bakıp anladığıma göre bazı uygulamalara bulaşmış olduğu ve sistemş yok yoruyr malvare ani malvare ile tarattım spy tarayıcıları ile combo fix ile tarattım bazı aoutırun sislcileri ile tarttım ayını sürekli türüyor evet arkadaşlar nasıl kurtulacağım bundan lütfen yardım edin

Bu yazı nedir ya? Hiç mi Türkçe bilmiyorsun? Kaç mesajın var hala burada Türkçe yazman gerektiğini anlayamadın mı?
Burası sms mesaj sevisi değil kısaltmalar uygulayamazsın kafana göre.

Düzgün yazacaksan Miller'in dediğini dene olmaz ise şu rapor sonuçlarını ver:
Herdprotect txt Raporu Oluşturma (Resimli anlatım) | Technopat Sosyal
GetSystemİnfo Rapor Oluşturma Resimli Anlatım | Technopat Sosyal

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı