Virüsü Çin mi çıkarttı?

Çin'de her yıl birden fazla şehirde ve kırsal alanlarda bölgesel karantina sistemi uygulanıyor. Adamlar artık salgın konusunda tüm dünyadan daha tecrübe sahibi oldular. Bu yüzden de bu kadar kolay kurtuldular.

Benim şüphelerim; o 2020'nin başlarında çıkan videoları hatırlarsanız. Ayakta dururken birden düşüp ölen insanları, hastanede sedyelerin üstünde zıplayarak ölen insanlara, kapılara kilit koyup, askerin şehre inmesi ve bütün bunları reklam gibi dünyaya yaymaları. Beni korkutuyor.
Diğer ülkelerde hiç böyle bir olay yaşanmadı. Neden insanları korkutmak için bu videoları yaydilar ki?
Kafamda deli sorular.

Dostlar,

Ben virüsü, Çin'in çıkarttığını düşünüyorum.

Amaçları ise dünya nüfusunun artmasının yavaşlatılması ve para olduğunu düşünüyorum.

Aşılar kısır yapmaz falan diyorlar ama bence riski var.

Ne düşünüyorsunuz?

ABD bütün ülkeleri ekonomik olarak aşağı çekip. Ekonomik olarak bu savaştan en sağlam çıkacak bir ülkedir. Bu virüsü Çin çıkarsa ABD hemen NATO'yu toplayın savaşıyoruz der. Bu dünyada her dönen dolabın ardında ABD var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüsün Çin tarafından bilerek çıkartılmış olacağını sanmam. Kendileri de zarar gördü bu virüs yüzünden.
Ama ihmal gibi sebeplerden üzerinde araştırma yapılan bir virüs yayılmış olabilir.

Sorgulamak, sorgulamaktır. İstersen saçmala, farklı yerlere çek. En azından sorguluyorsun. Ben başkalarının doğrularını kendi yanlışlarıma değişmem.
O cahil der, diğeri geri kafalı der, önemli değil. Senin kafanı takmayıp kendin düşünmen gerek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı