Virüsün temizlenmesine rağmen format atmak gerekli mi?

uhraniers

Decapat
Daha fazla  
Kaspersky var bilgisayarımda, zonadan FM23 indirdim trojan yiyeceğimi biliyordum yedim de ama trojanin yanında bayağı uzun rastgele isimli ".exe" dosyası da buldu ve raporlarda bir sürü dosya vardı. Kaspersky hepsini temizledi galiba ama format atmam gerekli mi?

Ekran görüntüsü 2024-04-21 201421.png

Ekran görüntüsü 2024-04-21 201510.png

Ayrıyeten bilgisayarımdaki tüm dosyalarla aynı isimli EXE dosyaları bulmuş görsel atabilirim isterseniz.

Silmiş olsa da virüsün kendini bir şekilde saklamış olma ihtimali de var. En iyisi taze format ve bir daha Crack oyun yüklememeye çalışmak.

Kaspersky var bilgisayarımda, zonadan FM23 indirdim trojan yiyeceğimi biliyordum yedim de ama trojanin yanında bayağı uzun rastgele isimli ".exe" dosyası da buldu ve raporlarda bir sürü dosya vardı. Kaspersky hepsini temizledi galiba ama format atmam gerekli mi?

Eki Görüntüle 2174965

Eki Görüntüle 2174968

Ayrıyeten bilgisayarımdaki tüm dosyalarla aynı isimli EXE dosyaları bulmuş görsel atabilirim isterseniz.

Hocam, C diskinde ne kadar sürede silinirse kalıcı hasar bırakabilir ve bu da bilgisayarın performansını etkileyebilir. Ayrıca, bazı Anti-Virüs yazılımları virüsü silmiş gibi görünerek kullanıcıları çekebilir, ancak aslında virüsü tamamen temizlemezler. Bu yüzden, format atmak genellikle en iyi çözüm olabilir. Anti-Virüs yazılımıyla uğraşmak yerine.

Eğer giren virüsü araştırdıysanız veya güçlü bir virüs olduğunu düşünüyorsanız format atmakta fayda vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı