Virus Total vs Windows Defender

lad3s

Femtopat
Herhangi bir şey indirirken Windows ile taratıyorum, bir sorun çıkmıyor ama virüs Total'de çıkıyor. Sizce hangisine güvenmeliyim?

Dosya Ekleri

• 6b2c3693-e4b7-4085-85f3-ffe3d8d9ba65.jpg
    6b2c3693-e4b7-4085-85f3-ffe3d8d9ba65.jpg
    99,1 KB · Görüntüleme: 91
Virus Total AV değil. Bilgisayarınızı VT ile aktif olarak koruyamazsınız. Windows Defender yeterli bir koruma sunmuyor ve çok kaynak kullanıyor. Virüs Total bilgisayara müdahale edemeyeceği için mesela fidye virüsü bulaşsa hiçbir şey yapamaz. Yaptığım deney ve gözlemlerde, Defender'in eski zararlıları bulmakta bile sıkıntı çektiğini gözlemlemiştim. Bu yüzden Defender'in de hayal kırıklığına uğratabileceğini rahatlıkla söyleyebilirim.
Kaspersky, Bitdefender, Norton gibi hem gerçek zamanlı koruma sunan hem de geniş veritabanına sahip olan kaliteli AV yazılımlarını tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.
Ayrıca daha sağlıklı yorum yapılabilmesi için sizden VT linkini de paylaşmanızı rica ediyorum. :)

Herhangi bir şey indirirken Windows ile taratıyorum, bir sorun çıkmıyor ama virüs Total'de çıkıyor. Sizce hangisine güvenmeliyim?
2side yeterli koruma sağlamıyor. Tavsiyem biraz paraya kıyıp Norton 360 almak. Virüs bulaştığında çalıştır anında pcin normala döner.

Virus Total AV değil. Bilgisayarınızı VT ile aktif olarak koruyamazsınız. Windows Defender yeterli bir koruma sunmuyor ve çok kaynak kullanıyor. Virüs Total bilgisayara müdahale edemeyeceği için mesela fidye virüsü bulaşsa hiçbir şey yapamaz. Yaptığım deney ve gözlemlerde, Defender'in eski zararlıları bulmakta bile sıkıntı çektiğini gözlemlemiştim. Bu yüzden Defender'in de hayal kırıklığına uğratabileceğini rahatlıkla söyleyebilirim.
Kaspersky, Bitdefender, Norton gibi hem gerçek zamanlı koruma sunan hem de geniş veritabanına sahip olan kaliteli AV yazılımlarını tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.
Ayrıca daha sağlıklı yorum yapılabilmesi için sizden VT linkini de paylaşmanızı rica ediyorum. :)
Sizce avast nasıldır bedava diyor illa güüzel koruma için satın almammı gerekiyor

Ücretsiz antivirus olarak Kaspersky Security Cloud Free'yi şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca o dosya yüksek(bayağı yüksek) bir ihtimalle virüs kurmanı da hiç önermem.

Öncelikle; VirusTotal bir antivirüs değil, farklı antivirüslerin veritabanını kullanarak belirli boyutun altındaki dosyaları tarayarak hangi antivirüsün yazılımı nasıl algılayacağını gösteren bir sitedir.

Windows Defender ise yetersiz veritabanlı bir yazılım ve zararlılar tarafından kolaylıkla devre dışı bırakılabiliyor.
Sizce Avast nasıldır? Bedava diyor, illa güzel koruma için satın almam mı gerekiyor?
Avast'a bulaşmayın. Avast zamanında hacklenmiş ve şimdi de kullanıcı verilerini 3. şirketlere satan bir şirket, antivirüsünün ise kendini veya sistem dosyalarını virüslü olarak algıladığı birçok vaka var.

Tavsiyem Kaspersky Security Cloud Free olacaktır. Bulut tabanlı olduğu için sistemi fazla yormayacaktır, ayrıca birçok ücretli antivirüsten çok daha kaliteli ve geniş veritabanlı olduğunu söyleyebilirim.

Geri
Yukarı