VirusTotal vs. Windows Defender

Hocam VirusTotal'de yaklaşık 60-70 antivirüs var. Onların hepsi dosyayı tarıyor. Bazıları da virüs olmamasına rağmen virüs diyor. Genel, bilinen avler güvenli diyorsa sıkıntı olmuyor genelde.

Örneğin hangileri mesela? Bu konulara yabancıyım da biraz :D

Çok değişik bir soru. Anti Malware ile anti virüs karşılaştıranı gördüm, ama anti virüs ile Virus Total'ı karşılaştıranı ilk defa görüyorum. Virus Total anti virüs değil. Onların sonuçlarını gösteren bir site. Ve Virus Totalde virüs olarak gösteren AV'ler 'hangi AV olduklarına göre' daha doğru söyler. Defender pek iyi değil.
Ben bazen app indirirken orayı kullanıyorum. Eğer biri daha önce bir virüs proramı ile bu app i taratmamış ve veri oluşmamışsa, app de virüs olsa bile bulamaz anlamına mı geliyor? Yani tarama yapmıyor sadece sonuçlar üzerinden yorumlama mı yapıyor bu site?

Ben bazen app indirirken orayı kullanıyorum. Eğer biri daha önce bir virüs proramı ile bu app i taratmamış ve veri oluşmamışsa, app de virüs olsa bile bulamaz anlamına mı geliyor? Yani tarama yapmıyor sadece sonuçlar üzerinden yorumlama mı yapıyor bu site?
Tarama sonuçlarını gösteriyor. Aktif koruma sağlamıyor yani. Ama Defender aktif bir koruma sağlıyor. Virus Total'ı yanlış sonuç gösterme ihtimali yok. Av'ler false positive yapmışsa bir AV'nin suçu.

Yeni konular

Geri
Yukarı