VirusTotal'de virüssüz gözüken doysa virüslü olabilir mi?

Lionel Messi

Picopat
Yer
Rosario, Argentina
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Futbolcu
%Temp% içerisinde gördüğüm bu altı dosya silinmiyordu. Lisanslı Kaspersky Total Security ile taradım temiz çıktı. Malwarebytes ile taradığımda tarama niyeyse bitmiyor ve iptal de edilmiyor. VirusTotal'e attım. "File distributed by Google" yazısı yazıyor ve hiçbir AV virüs bulmamış. VirusTotal üzerinden Details'e tıkladım oradan names bölümüne geldim. Bir de ne göreyim. :D Bu dosyalar virüslü müdür? Kesinlikle VirusTotal linkinden details kısmındaki names bölümüne bakın. Böyle dosyalar neden Google tarafından dağıtılmış gözüküyor? Böyle bir şey nasıl olabilir? @24099 @Murat5038 @Eray T

Dosyalardan herhangi birinin VirusTotal tarama sonucu: VirusTotal

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    10 KB · Görüntüleme: 136
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam boş dosyalarda da isimler öyle oluyormuş işte. Bu kadar çok kafaya takacaksanız temiz kurulum format atın ne yapabiliriz. Sistem veya uygulamalar oluşturuyor temp dosyalarını.
Hocam aslında kafaya çok taktığım bir şey yok ama siz bana aynı şeyleri tekrar tekrar yazdırıyorsunuz. Boş dosyalarda isimler öyle oluyormuş diyorsun. Hadi yukarıdaki adam bilmiyordu öyle söyledi, ben diyorum ki boş değil. Sen diyorsun boşlarda öyle oluyor. Hala temp dosyası diyorsun. Diyorum ki virüsler temp dosyalarına da gizlenebiliyor. Zaten şu soruda herkes mantıklı bi cevap verse bilenler konuşsa 4-5 mesaj falan olacaktı soruda.
Dikkat ederseniz sizin attığınız link ile benim attığım boş klasör linki bile aynı:
Evet, şimdi fark ettim. Normal bi dosya olabilir o zaman. Revo Uninstaller ile silersem pek problem yaratmaz sanırım.

Boş dosyalarda isimler öyle oluyormuş diyorsun. Hadi yukarıdaki adam bilmiyordu öyle söyledi, ben diyorum ki boş değil. Sen diyorsun boşlarda öyle oluyor. Hala temp dosyası diyorsun. Diyorum ki virüsler temp dosyalarına da gizlenebiliyor. Zaten şu soruda herkes mantıklı bi cevap verse bilenler konuşsa 4-5 mesaj falan olacaktı soruda.
Boş dosyalarda *da* diyorum hala virüs var diye diretiyorsunuz. Temp dosyaları geçici diyorum temp'e gizlenen virüsler diyorsunuz. Site virüs değil diyor siz virüs virüs virüs. Nasıl kanıtlayabilirim hocam?

Geri
Yukarı