VirusTotal'de virüssüz gözüken doysa virüslü olabilir mi?

Lionel Messi

Picopat
Yer
Rosario, Argentina
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Futbolcu
%Temp% içerisinde gördüğüm bu altı dosya silinmiyordu. Lisanslı Kaspersky Total Security ile taradım temiz çıktı. Malwarebytes ile taradığımda tarama niyeyse bitmiyor ve iptal de edilmiyor. VirusTotal'e attım. "File distributed by Google" yazısı yazıyor ve hiçbir AV virüs bulmamış. VirusTotal üzerinden Details'e tıkladım oradan names bölümüne geldim. Bir de ne göreyim. :D Bu dosyalar virüslü müdür? Kesinlikle VirusTotal linkinden details kısmındaki names bölümüne bakın. Böyle dosyalar neden Google tarafından dağıtılmış gözüküyor? Böyle bir şey nasıl olabilir? @24099 @Murat5038 @Eray T

Dosyalardan herhangi birinin VirusTotal tarama sonucu: VirusTotal

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    10 KB · Görüntüleme: 140
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam boş dosyalarda da isimler öyle oluyormuş işte. Bu kadar çok kafaya takacaksanız temiz kurulum format atın ne yapabiliriz. Sistem veya uygulamalar oluşturuyor temp dosyalarını.
Hocam aslında kafaya çok taktığım bir şey yok ama siz bana aynı şeyleri tekrar tekrar yazdırıyorsunuz. Boş dosyalarda isimler öyle oluyormuş diyorsun. Hadi yukarıdaki adam bilmiyordu öyle söyledi, ben diyorum ki boş değil. Sen diyorsun boşlarda öyle oluyor. Hala temp dosyası diyorsun. Diyorum ki virüsler temp dosyalarına da gizlenebiliyor. Zaten şu soruda herkes mantıklı bi cevap verse bilenler konuşsa 4-5 mesaj falan olacaktı soruda.
Dikkat ederseniz sizin attığınız link ile benim attığım boş klasör linki bile aynı:
Evet, şimdi fark ettim. Normal bi dosya olabilir o zaman. Revo Uninstaller ile silersem pek problem yaratmaz sanırım.

Boş dosyalarda isimler öyle oluyormuş diyorsun. Hadi yukarıdaki adam bilmiyordu öyle söyledi, ben diyorum ki boş değil. Sen diyorsun boşlarda öyle oluyor. Hala temp dosyası diyorsun. Diyorum ki virüsler temp dosyalarına da gizlenebiliyor. Zaten şu soruda herkes mantıklı bi cevap verse bilenler konuşsa 4-5 mesaj falan olacaktı soruda.
Boş dosyalarda *da* diyorum hala virüs var diye diretiyorsunuz. Temp dosyaları geçici diyorum temp'e gizlenen virüsler diyorsunuz. Site virüs değil diyor siz virüs virüs virüs. Nasıl kanıtlayabilirim hocam?

Hocam zaten orada DLL dosyası var diye direkt virüs şüphesi düşmedi içime. Virüs şüphesinin düşmesinin sebebi dosyaların kesinlikle silinmemesi, açılmaması ve VirusTotal'deki Names bölümündeki isimler.

Bir şey bildiğiniz yok. Sizin bildiğinizden fazla biliyorum hala bildiğimi iddia etmiyorum.
Silinememesinin sebebi geçici dosyayı oluşturan uygulama/sistem hizmetinin hala açık olmasıdır.
Açamamanızın sebebi sistemin bir tür güvenlik önlemidir muhtemelen. Bilmeyen kişiler sistem dosyalarını karıştırıp bozmasın diye olabilir.
Birde o isimlerin her boş dosyada olduğunu söyledim.
Şüphenizin 3 nedeni var 3'ünü de söylüyoruz uzatıyorsunuz da uzatıyorsunuz. Sonra bize çamur atıyorsunuz birşey bilmiyorsunuz diye.

Dosyalar temp uzantısı sonuna dir yani klasörleme uzantısı almış. Goole Update virüsü diye bir şey var ancak dijital imza Google LLC ise virüs o değildir. Burada yapılan bir işletim sistemi işlemi olabilir.

VT sonuçlarına bakınca Blender 3D isimli programın dosyaları olduğunu anlaşılıyor. Zararlı bir aktivite tespit etmedim.

Ek olarak topluluk sonuçlarına baktığım zaman çoğunluk temiz demiş.

%Temp% içerisinde gördüğüm bu altı dosya silinmiyordu. Lisanslı Kaspersky Total Security ile taradım temiz çıktı. Malwarebytes ile taradığımda tarama niyeyse bitmiyor ve iptal de edilmiyor. VirusTotal'e attım. "file distributed by Google" yazısı yazıyor ve hiçbir av virüs bulmamış. VirusTotal üzerinden Details'e tıkladım oradan names bölümüne geldim. Bir de ne göreyim. :D bu dosyalar virüslü müdür? Kesinlikle VirusTotal linkinden details kısmındaki names bölümüne bakın. Böyle dosyalar neden Google tarafından dağıtılmış gözüküyor? Böyle bir şey nasıl olabilir? @24099 @Murat5038 @Eray T

Virüs olabilir ancak kesin bir tehsiş için yazılımcı birine götürmende fayda var.

Artı -1 Eksi
%Temp% içerisinde gördüğüm bu altı dosya silinmiyordu. Lisanslı Kaspersky Total Security ile taradım temiz çıktı. Malwarebytes ile taradığımda tarama niyeyse bitmiyor ve iptal de edilmiyor. VirusTotal'e attım. "File distributed by Google" yazısı yazıyor ve hiçbir AV virüs bulmamış. VirusTotal üzerinden Details'e tıkladım oradan names bölümüne geldim. Bir de ne göreyim. :D Bu dosyalar virüslü müdür? Kesinlikle VirusTotal linkinden details kısmındaki names bölümüne bakın. Böyle dosyalar neden Google tarafından dağıtılmış gözüküyor? Böyle bir şey nasıl olabilir? @24099 @Murat5038 @Eray T

Hocam virüs değiller.

Açıkta olan bir uygulamanız olabilir o yüzden silinmiyor olabilir.

Artı -1 Eksi
Hocam söylediğim gibi VirusTotal'de names kısmına baktınız mı? Benim dosyalarım olma ihtimali yok. Dosyaların içerisinde dll dosyaları var. Açtığımda yetkiniz yok diye uyarı alıyorum.
Hocam %temp% dosyaları sizin uygulamalarınızın geçici dosyalarıdır ve gereksizlerdir.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı