Vista'da RAM miktarı çok yüksek oluyor

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Bilgisayarımı her açtığımda RAM miktarı çok yüksek oluyor. Yani hiç bir program açık olmasa bile en az RAM'in oranı %30 oluyor. Bilgisayarımı pek kapatmıyorum, genelde uykuya alırım. Ve uykuya aldıktan sonraki açışlarımda da bu yüzde sürekli artıyor. Mesela şu an sadece bir Opera ve Facebook açık olmasına rağmen RAM kullanımım %55. Bu durum beni çok rahatsız ediyor, çünkü 4 GB RAM'imim zaten 3.3 GB’ını kullanabiliyorken, bir de bu olay yüzünden 1-2'ye iniyor. Bilgisayarı yavaşlatacağını düşündüğüm için Windows güncellemelerini yapmıyorum. Son güncelleme yüklemem Mayıs 2010. 107 önemli, 12 de isteğe bağlı güncelleme duruyor. Güncellemeli miyim? Yine Bilgisayarımı yavaşlatacağını düşündüğüm için C'ye bir şeyler yüklemiyorum. Şu an 154 GB C'nin 73'ü boş. Genelde D'ye yüklerim. Acaba C'nin yarısının dolu olması mıdır sorun? Sistemim; Windows Vista Home Premium, Intel Core 2 Quad Q8300 2.5GHz, 4 GB RAM, NVIDIA GeForce 9600 GT.

Gezegende Windows Vista kullanan son kişi sanırım sen kaldın. Yine yıllardan beri dile getirmeme rağmen güncellemenin önemimi henüz anlayamadığını görüyorum. Evet, Microsoft bilgisayarını yavaşlatmak için her ayın ikinci Salı günü yeni güncellemeler yayınlıyor. Sakın yükleme onları. Windows 7’ye de geçme sakın. 64 Bit’i hiç kurma zaten. Hatta XP kur, en iyisi o. 10 yıl eski ama olsun, sen kimseye kulak asma.

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı