Visual Studio Code başlangıç hatası

dhayali

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Öncelikle bildirmek isterim ki yazılım konusunda çok yeni ve fazlaca acemiyim. Bu yüzden tavsiye vermek isteyen arkadaşlar, önerilerini çocuğa anlatır gibi anlatırsa çok sevinirim:)

Dün itibarıyla derslerine başlamış olduğum Python ve Visual Studio Code programlarını sorunsuz bir şekilde bilgisayara yükledim ve temel çalışma prensiplerini hasbel kadar öğrendim. Ancak daha işin başında, ne olduğunu asla çözemediğim bir hata yaptım sanırım ve print komutunu şu an çalıştıramıyorum. Visual Studio Code uygulamasında bir python_temelleri klasörü oluşturdum ve onun altına da first_app.py dosyası açtım. Buraya kadar her şey normaldi. first_app.py dosyasının ilk satırında print yazdığımda otomatik çıkması gereken parantezler de çıktı ancak her ne yaptıysam o parantezler artık yok ve geri getiremiyorum. Python_temelleri klasörünü silip baştan yüklemeye kadar gittim ama yok, yok, yok olmuyor! Nerede hata yaptığımı ve nasıl düzeltmem gerektiğini asla anlamadım. Yeterli seviyede İngilizce bilmiyor olmam da bir engel muhtemelen. Bana yardım edebilecek birileri olur mu? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-09 123654.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-09 123654.png
    91,7 KB · Görüntüleme: 38

Yeni konular

Geri
Yukarı