Visual Studio Code dosyaları nasıl iç içe gösterilebilir?

wibonsue

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dosyalarımı ilk resimdeki gibi göstermek istiyorum, bendeki hali 2. resimdeki gibi mesela Test/assets şeklinde gözüküyor, ben onu test altında assets olarak yapmak istiyorum. 1. resimdeki gibi nasıl yapabilirim bunu?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-18 050511.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-18 050511.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 44
  • Ekran görüntüsü 2024-02-18 050749.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-18 050749.png
    4,7 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Bir klasör içinde birden fazla klasör olursa öyle oluyor zaten. İçinde klasör oluşturmak istediğiniz klasörün adına tıklayın, altı çizili olacaktır. Sonra klasör oluşturma butonuna basın. Daha rahat ederim diyorsanız dosya gezgini ile de yapabilirsiniz.

Bir klasör içinde birden fazla klasör olursa öyle oluyor zaten. İçinde klasör oluşturmak istediğiniz klasörün adına tıklayın, altı çizili olacaktır. Sonra klasör oluşturma butonuna basın. Daha rahat ederim diyorsanız dosya gezgini ile de yapabilirsiniz.
Mesela şuanda style.css dosyası css klasörünün içinde fakat css klasörü assets/css olarak gözüküyor ve stlye.css dosyasının css dosyası içinde olduğunu anlamayı zorlaştırıyor mesela bu fotoğrafı birine atsam assetsin içinde mi yoksa css klasörünün içinde mi olduğunu anlamaz
ayrıca içinde birden fazla klasör olunca öyle olması lazım zaten evet ama bende öyle değil işte
(assets/css dosya konumu olduğunu biliyorum fakat alt alta olmaması işimi cidden zorlaştırıyor)

Mesela şu anda style. CSS dosyası CSS klasörünün içinde fakat CSS klasörü assets/css olarak gözüküyor ve stlye. CSS dosyasının CSS dosyası içinde olduğunu anlamayı zorlaştırıyor mesela bu fotoğrafı birine atsam assetsin içinde mi yoksa CSS klasörünün içinde mi olduğunu anlamaz.
Ayrıca içinde birden fazla klasör olunca öyle olması lazım zaten evet ama bende öyle değil işte.
(assets/css dosya konumu olduğunu biliyorum fakat alt alta olmaması işimi cidden zorlaştırıyor)

O galiba eski sürümlerinde var diye biliyorum.

Hiçbir şeyin zorlaştığı yok. Dediğimi tekrar okursanız ne olduğunu anlarsınız. Size boş boş içerisinde bir öge olan klasör göstermek yerine onları tek satırda gösteriyor. Bir klasörün içinde birden fazla klasör olursa demişim. Öyle bir şey yapmayıp dediğiniz olmuyor demek nasıl bir düşünce biçimi?

Buradaki tek zorluk noktalama işareti kullanmadığınız için anlaşılmayan mesajlarınız.

Mesela şuanda style.css dosyası css klasörünün içinde fakat css klasörü assets/css olarak gözüküyor ve stlye.css dosyasının css dosyası içinde olduğunu anlamayı zorlaştırıyor mesela bu fotoğrafı birine atsam assetsin içinde mi yoksa css klasörünün içinde mi olduğunu anlamaz
Anlamıyorsa bilgisayarla çok alakası olan biri değildir. Azıcık bilgisayar kullanmayı bilen biri / ifadesinin klasör isimlerinde yer alamayacağını ve alt klasör veya dosya belirttiğini bilir. "folder/otherfolder/file.ext" şeklinde ki bir gösterimde slash ile ayrılan şeylerin tek bir klasör olduğunu düşünen kişi çok da bilgili değildir kısaca.

Vavien.'in dediğine örnek;
1708353085113.png

Klasörün içinde tek klasör varken tek satırda görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı