Çözüldü Visual Studio kod tanımlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sleipnir

Decapat
Daha fazla  
Console seçeneğini tanımlamıyor ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• IMG_20230421_155255.jpg
    IMG_20230421_155255.jpg
    79,2 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20230421_155521.jpg
    IMG_20230421_155521.jpg
    62,3 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yazdığınız kodun, yani Console.WriteLine()'ın altına Console.ReadLine(); yazıp dener misiniz?
C# ile masaüstü geliştirme eklentisini kurdunuz mu?

Eğer kurmadıysanız başlat menüsü açın. Visual Studio Installer isimli uygulamayı bulun ve açın. Ardından değiştir tuşuna basın. Akabinde "C# ile masaüstü geliştirme" aracını yükleyin.

Eğer yüklüyse ve tanımlamıyorsa Visual Studio Installer üzerinden bu sefer onar tuşuna basınız.

Hala sorun devam ediyorsa dosya açma şekliniz yanlıştır. Visual Studio'yu açın ve Console Application (.NET Framework) olanı seçin. Ardından kodlarınızı yazın.

Geri dönüşünüzü bekliyorum.

C# ile masaüstü geliştirme eklentisini kurdunuz mu?

Eğer kurmadıysanız başlat menüsü açın. Visual Studio Installer isimli uygulamayı bulun ve açın. Ardından değiştir tuşuna basın. Akabinde "C# ile masaüstü geliştirme" aracını yükleyin.

Eğer yüklüyse ve tanımlamıyorsa Visual Studio Installer üzerinden bu sefer onar tuşuna basınız.

Hala sorun devam ediyorsa dosya açma şekliniz yanlıştır. Visual Studio'yu açın ve Console Application (.NET Framework) olanı seçin. Ardından kodlarınızı yazın.

Geri dönüşünüzü bekliyorum.

Hocam geç cevap verdiğim için kusura bakmayın sizinle direkt iletişime geçebileceğim DC tarzı bir yer kullanıyor musunuz?

Özelden destek sunmuyorum (yasak zaten). Sorun devam ediyorsa yazabilirsiniz buradan.
Anladım BTK akademiden C# dersi görüyorum direkt Visual Studioyu indirin dedi detay vermeden. Dersinde Console Application dan yaptı onda sorun olmadı oradan neden yapamıyorum eksik bir şey mi indirdim. Console Application (.NET Framework) dediğiniz yerde oldu ama bende ekrana çıktı yerine direkt aşağıda gösteriyor. (çalıştır dediğimde ekrandan atıyor )

Dosya Ekleri

• 1682623884591.png
    1682623884591.png
    713,7 KB · Görüntüleme: 18
  • 1682623921311.png
    1682623921311.png
    97,6 KB · Görüntüleme: 20
.NET Framework ile normal Console farklı. Normal Console üzerinden açtığınız kod içinde her modül olmayabiliyor. O yüzden .NET Framework gerekiyor.

Sizin kodunuz normalde çalışıyordu. Ancak çok hızlı çalışıp bittiği için kendini kapatıyordu. Console.ReadKey() veya Console.ReadLine() ile kapanmasını engelleyebilirsiniz.

.NET Framework ile normal Console farklı. Normal Console üzerinden açtığınız kod içinde her modül olmayabiliyor. O yüzden .NET Framework gerekiyor.

Sizin kodunuz normalde çalışıyordu. Ancak çok hızlı çalışıp bittiği için kendini kapatıyordu. Console.ReadKey() veya Console.ReadLine() ile kapanmasını engelleyebilirsiniz.
Console.ReadLine() yazmıştım ama onda da olmamıştı.

Dosya Ekleri

• 1682624619830.png
    1682624619830.png
    158,5 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı