Visual Studio nasıl kodlanıyor?

Peki ilk binary kodu nasıl kodlandı? 🤭
1619390367225.png

E peki işte sorunda o. O yazılım dilleri nasıl bulunuyor yada nasıl keşfediliyor yada nasıl yazılıyor .D
Makine dili ile bulunuyor diye biliyorum. Çok fazla bir bilgim yok ama büyük ihtimalle böyledir.

İlk kodlama delikli kağıtlarla yapıldı. O kağıtların adını bilmiyorum ama mantık şu, o kağıdın yüzeyine siz bilgisayardan hesaplanmasını istediğiniz değerleri delerek belirtiyorsunuz. Bu şekilde bilgisayar o deliklerin üzerinden lazer geçirerek sizin ne istediğinizi anlıyor. Tabii çok basit değerler giriliyor ve bu bilgisayarlar saniyede 3 işlem gibi ufak işlemler yapabiliyordu sadece. Sonra o delikli kağıtlar sayesinde ve ROM'ların (veriyi üzerinde tutabilen entegre veya hafıza kartı) gelişmesiyle beraber ilk kodlar yazıldı. Sonra bu kodlar gelişti ve şu anki halini aldı.

İlk kodlama delikli kağıtlarla yapıldı. O kağıtların adını bilmiyorum ama mantık şu, o kağıdın yüzeyine siz bilgisayardan hesaplanmasını istediğiniz değerleri delerek belirtiyorsunuz. Bu şekilde bilgisayar o deliklerin üzerinden lazer geçirerek sizin ne istediğinizi anlıyor. Tabii çok basit değerler giriliyor ve bu bilgisayarlar saniyede 3 işlem gibi ufak işlemler yapabiliyordu sadece. Sonra o delikli kağıtlar sayesinde ve ROM'ların (veriyi üzerinde tutabilen entegre veya hafıza kartı) gelişmesiyle beraber ilk kod yazıldı. Sonra bu kodlar gelişti ve şu anki halini aldı.
nasıl çözüm olarak işaretliyorduk ?

Geri
Yukarı