Rehber Vivaldi browser'a GX tema kurmak

RythoN

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Vivaldi'ye geçtikten sonra belki de Opera GX'i tek özleme sebeplerinden biriydi bu neon teması. Bir ara öylesine arıyor iken buldum bunu Opera GX gibi oluyor. GabeVilela/Vivaldi-GX. Buradan indiriyorsunuz zaten kendisi anlatıyor nasıl kuracağınızı. Kısaca anlatayım ben, öncelikle vivaldi://experiments yazıp giriyorsunuz Vivaldi'nin deneysel özellikler yerine. Orada 2. seçenek olan CSS şeyini etkinleştiriyorsunuz. Sonrasında ayarlara gelip görünüm ayarlarından resimdeki kısma (özel arayüz değiştirmeleri) o dosyanın yerini gösteriyorsunuz. Ardından tarayıcıyı yeniden başlatıyorsunuz (Vivaldi://restart komutu var bunun için). Sonrasında aktif oluyor tema. Güncellemelerden sonra arada linki kontrol etmenizi tavsiye ederim eğer tasarımda bir şey değişmişse yapımcı güncelliyor zaten temayı.

1613575159135.png

Ben de hiç sevmiyorum böyle temaları. Çok itici geliyor bana. Tabii bu benim görüşüm. :) faydalı bir paylaşım olmuş gx teması yapmak isteyenler için.

Kişiden kişiye değişir zevk meselesi. Bir tane de arc theme vardı onu da kurdum fakat çok kötü geldi bana fakat kullanan kişi sayısı ise epey fazla o temayı. Çok sade ve garip geldi bana o tema niyeyse.
Opera GX'i çok sevmiştim. Kullanmama rağmen indirmek istiyordum fakat veri olaylarından dolayı indirmedim. Vivaldi de onun gibiymiş. Artık Vivaldi indirme zamanı.

Şahsen bana göre Vivaldi daha güzel, en azından bunu kurduktan sonra bir daha Opera'ya ihtiyaç duymadım ve hiç geri dönmek istemiyorum. Çok güzel ve kurcalanabilir bir tarayıcı benim için Vivaldi.

Eline sağlık dostum çok güzel ve işe yarayan bir rehber olmuş. Opera casusundan kurtulmak için iyi bir tema. Bir hata mı demeliyim yoksa bug'mı bilmiyorum ama yan paneli kapatınca solda ki çizgi doğru yerden kapanmıyor, uzun şekilde devam ediyor.
Ekran Alıntısı.PNG

Eline sağlık dostum çok güzel ve işe yarayan bir rehber olmuş. Opera casusundan kurtulmak için iyi bir tema. Bir hata mı demeliyim yoksa bug'mı bilmiyorum ama yan paneli kapatınca solda ki çizgi doğru yerden kapanmıyor, uzun şekilde devam ediyor.Eki Görüntüle 884030

Aslında onu kapatmak için kodlama bilgim pek olmamasına rağmen kurcaladım fakat pek bir şey elde edemedim, yapımcıya ulaşmaya çalışıp ileteceğim bunu ulaşabilirsem ben paneli açık kullandığım için pek rahatsız etmiyordu beni.

Aslında onu kapatmak için kodlama bilgim pek olmamasına rağmen kurcaladım fakat pek bir şey elde edemedim, yapımcıya ulaşmaya çalışıp ileteceğim bunu ulaşabilirsem ben paneli açık kullandığım için pek rahatsız etmiyordu beni.
Öyle rahatsız edici değil ama simetri hastaları kriz geçirebilir.😄

Öyle rahatsız edici değil ama simetri hastaları kriz geçirebilir.😄

Şimdi report bug kısmından yazıyorum da sizce ne desem? "when ı close the panel, it became a line like this and ı didn't like it. Can you make something like The Line ending at the end of the Tab" şöyle bir şey yazdım, anlatmak istediğim panel kapalı olduğunda sekmenin bitiş yerine kadar olsa diye böyle mi olsa yoksa adressbar sonuna kadar mı gitse nasıl daha güzel olur sizce? B en pek karar veremedim.

Geri
Yukarı