Vize başvurularım kabul olmuyor

Emircanazik

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar ne yaptıysam vize başvurularım kabul olmuyor. Önce Kanada'ya başvurdum Kanada'ya gelip döneceğinizden emin değiliz diye bahane sunarak beni ret ettiler. Ondan sonra İngiltere'ye başvurdum onlarda bahane olarak okulun parasını ödemediniz diye ret verdiler ama halbuki vize çıktıktan sonra okulun parasını ödememiz gerekiyor. Çok üzülüyorum. Babamın maddi durumu iyi. Neredeyse 1 milyon $'a yakın vizeme para gösterdik düşen yardı vizeme para gösterdik. Acaba Ajenta'dan dolayı olabilir mi?

Parayı sadece maddi gücün yeterli olduğunu kanıtlamak amacıyla mı gösterdiniz yoksa kullanabilecek durumda mısınız?

Gideceğiniz ülkede akrabanız varsa işiniz kolaylaşır. Bizzat akrabam kaçarak gittiği halde akrabalarının sponsor olmasıyla yerleşti. (Yakın bir tarihte)

Son düzenleme:
Gitmeye çalışma amacını anlamışlar kısacası. Vize başvurusunda artık akraba göstermek faydadan çok zarar getiriyor, gidenin orada daha kolay kalabileceğini biliyorlar çünkü. Çok az para gösterirsen orada "turist" olarak gideceğin zamanki masraflarını bile karşılayamayacağını görüyorlar, çok fazla para gösterirsen de orada kalmak için bunu kullanabileceğini düşünüyorlar.

Üstüne olan (miras değil) ev, araba, düzenli bir iş/üniversite gibi geri dönmek için bir nedeninin olup olmadığına bakıyorlar son birkaç yıldır. Konsolosluklara da eskiye göre daha fazla çağırıyorlar yüz yüze görüşme için.

Son düzenleme:
Maddi gücün yeterliliği.
İngiltere'ye Ankara antlaşması ile gidebilirsin. Fakat babanın para göstermekten biraz daha ileri bir şeyler yapması gerekiyor. Orada bir şahıs şirketi oluştur. Ailenden herhangi bir kişinin şirketinden e-ticaret yolu ile bir şeyler alması gerek. Gelen para yine sana gelir, tek kayıp aradaki vergi olur. Bu şekilde hem İngiltere'de yaşayabilirsin hem de şirketini çalışıyor gösterebilirsin. Aynı yolla E1 vizesine de başvurabilirsin. Amerika veya İngiltere. Seçmen gerek. Artık normal yolları kapattıkları için bu tarz kafa yorucu şeylerle gitmeye çalışmalısın. Türkiye'de istersen 50M₺ mal varlığın olsun, Kanada veya diğer ülkelerde olmadığı sürece onların gözünde 5₺'den farkı yok.
Not: İngiltere'de 3 yıl böyle yaşadıktan sonra sınırsız oturum hakkı için başvur. Kabul edilirse kendi işinde çalışma zorunluluğun kalkıyor. İşte o zaman İngiltere'ye hoş geldin!

Vasfin ve dilin yok herhalde. Olsaydı bunları yazardin. Bunları yok sayiyorum ve babanın parasını kullanarak gitmen için öneri veriyorum.

Ortalama 500 bin dolarlik (miktar artabilir ya da azalabilir) gayrimenkul al İspanya'dan. Çalışma ve oturma izni veriyorlar. Bunları aldıktan sonra iyi bir insan olursan vatandaşlığı da verirler.

Büyük paralarla ülkeden gitmek zor değil. Daha iyi Avrupa ülkeleri sadece vatandaşlık için değil de ülkenin yararına yatırım yapman için seni zorluyor. Örnek Hollanda, Avusturya.

İngiltere için de Ankara Antlaşması bitti, bu vizeyi vermiyorlar artık.

Konuya yazmadığından dolayı böyle bir çıkarımda bulanacağım. Sanırım kalifiyeli olan bir yanınız yok, çünkü bu ülkeler kalifiyeli eleman dediğimiz kişileri daha çok ülkelerine alıyorlar. Senin paranı değil, senin ülkelerine katacağın şeyleri istiyorlar.

Hangi alan üzerinde çalışıyorsun, yoksa çalışmayım sadece gitme niyetinde misin?

Vasfin ve dilin yok herhalde. Olsaydı bunları yazardin. Bunları yok sayiyorum ve babanın parasını kullanarak gitmen için öneri veriyorum.

Ortalama 500 bin dolarlik (miktar artabilir ya da azalabilir) gayrimenkul al İspanya'dan. Çalışma ve oturma izni veriyorlar. Bunları aldıktan sonra iyi bir insan olursan vatandaşlığı da verirler.

Büyük paralarla ülkeden gitmek zor değil. Daha iyi Avrupa ülkeleri sadece vatandaşlık için değil de ülkenin yararına yatırım yapman için seni zorluyor. Örnek Hollanda, Avusturya.

Eğer iyi bir çocuk olursanız, belki şirinleri bile görebilirsiniz. :D

Yazdıklarınız doğru da İspanya ne alaka?
Arkadaş Kanada ve İngiltere yazmış.

Geri
Yukarı