VMware CPU Caller hatası

Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar. Bu sefer de işin içinden ben çıkamadım :D. Ne denediysem nafile. Bizim imajı kullanıyorum. Aklıma gelen 3 çözüm var.
  1. İşlemciden dolayı olmuyor.
  2. İmajı indirirken internet kesintiye uğradı imaj hatası.
  3. VMware Workstation kullandığım için böyle.

Sistem bileşenleri;
  • G4560
  • MSI H110M Pro-VD
  • 1050Ti
  • Kingston 8GB 2133MHz RAM

Ekran Görüntüsü (2).png

Oracle VM Box ile deneyeyim dedim. Girmeye çalışınca şu hatayı alıyorum;

123123.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana işlemciden çakılıyorsun gibi geliyor. VMware Patch yaptın diye düşünüyorum?
Patch yapmadım. Patch mi var? Sadece Unlocker yaptım.
Bir de ekleme Oracle VB'yi açtım sonunda. Yönetici olarak çalıştırmam yetti :D Onda da şu hatayı alıyorum;
mohsoracle.PNG

Tonymacx86 forumlarında işlemciye kurulmaz diyen de var başarılı kurulum yapan da. Yeni HDD almadan dual boot işine de girmek istemiyorum. Bakalım @Recep Baltaş'tan gelen eylemlerin sonuçlarını aktarmaya devam edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
VMware önemiyorum ben. Normal kurulum yapsan daha iyi olur.
Yeni HDD almadan o işe girme taraftarı değilim daha önce çok tecrübe ettim. macOS’la ilgili makale çeviriyorum, bölümde aktif olacağım. Hakim olmak için kurmalıyım. Ama şu anlık yeni HDD alamam. VMware e belli bir süre yönelmeliyim.

Bu imajı ben hazırlamıştım ve ilk olarak VirtualBox üzerinde denemiştim. Şu anlık imaj da bir problem olabileceğini düşünmüyorum. Bende G4560 üzerine kurulabileceğini düşünmüyordum ama dediğine göre kurulum yapanlar varmış. Oracle üzerinde işlemci ayarlarına gel ve '' Check Extended Features '' ayarını '' Enable '' haline getir. Tabii öncesinde BIOS'dan sanallaştırma ayarlarının açık olduğunu varsayıyorum...

Bu imajı ben hazırlamıştım ve ilk olarak VirtualBox üzerinde denemiştim. Şu anlık imaj da bir problem olabileceğini düşünmüyorum. Bende G4560 üzerine kurulabileceğini düşünmüyordum ama dediğine göre kurulum yapanlar varmış. Oracle üzerinde işlemci ayarlarına gel ve '' Check Extended Features '' ayarını '' Enable '' haline getir. Tabii öncesinde BIOS'dan sanallaştırma ayarlarının açık olduğunu varsayıyorum...
BIOS sanallaştırma ayarları açık. Diğer ayarı deneyeceğim birazdan. Başarılı kurulumdan bazı örnekler;
[SUCCESS] MSI Z270-A PRO , Kaby Lake Pentium G4560, MSI SilentX 1060 GTX GB
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Güncelleme: O ayar altında bir seçenek var. O da tikli yani işaretli. Oracle’den girmek isterken siyah ekranda kalıyor. Apple logosu gelmiyor. Workstation’da ise CPU Caller hatasını almaya devam ediyorum.
@maestra
Güncelleme 2: Araştırma yaparken Oracle için bir kod buldum. Komut merkezi ile tuşladım ve setup ekranına geçtim. Şimdi ise gIOScreenLock gibi bir hatada takılıyorum. Tecrübe ve araştırmalarıma dayanarak sanırım sorun ekran kartlı. Kext falan mı silmem gerekecek? Bunu iso dosyasında nasıl yapacağım? Genelde temiz kuruluma alışık olduğumdan bu bana yeni tecrübeler kattı açıkçası. Sanırım yüzdüm ve işin kuyruğuna sonunda geldim. Sorun çözülünce siyah ekrandan kurtulmamı sağlayan kodu da ekleyeceğim.
vmtakılma.PNG

Son düzenleme:
Evet doğru, bu hata genel kurulumlar da ekran kartından dolayı oluşuyor. Claus genel kurulumlar da bu problemi çözmüştü sanırım sana da yardımcı olabilir.

Teşekkür ederim. @claus'tan haber gelene kadar denemeyi sürdürebilirim.
Sisteme temiz kurulum yaptım. Config dosyası problem çıkardı. kealOS configini kullandım, sistem sorunsuz çalışıyor. Yine de konuyu kilitlemiyorum, config dosyası ya da benzer sorunlarla karşılaşanlar için yardımcı olabilmek için. Saygılar, iyi Sosyal’ler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı