Vodafone çekmiyor

Enahaine

Decipat
Makaleler
1
Bir şey diyemiyorum fotoğraf anlatır zaten elektrikler gitti mobil veri açayım dedim. İnternet o kadar yavaş ki sadece download testi yapabiliyorum sonradan hata veriyor. Turkcell, Türk Telekom, Vodafone hepsini kullandım ama en kötüsününde kötüsü bu ya nedir bu hız testi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-12-11-01-58-32-352_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_2022-12-11-01-58-32-352_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    31,6 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleyen: Moderatör:
Vodafone pişmanlıktır. 3 kuruş fazla verin kafanızı rahat ettirin.

Vodafone'a laf edenlerin hep TTNET ve TurkNet'e falan geçtiğini gördüm. Sonuç olarak bu 3 firmada TTNET altyapısı kullanmıyor mu? O zaman TurkNet ve TTNET falan iyi oluyorda Vodafone nasıl kötü oluyor anlamıyorum.

Ben bir sorun yaşamıyorum, yüksek yerlerde de iyi verim alıyorum açıkçası. 4-5 senedir kullanıyorum İstanbul, Kartalda 15-20 Mbps sabit alıyorum bir sorun yok.
Öncelikle telefonu aç kapat yapın genelde bu çözüyor. Olmazsa Vodafone Yanımda ayarlarından 4.5G yi kapatıp açabilirsiniz. O da olmazsa yazın başka alternatif bulalım.

Vodafone şebekelerindeki internet genel olarak yavaş. Bizzat deneyimledik. Halihazırda BİMCELL kullanıcısıyım. Türk Telekom altyapısını kullanıyor. Yani Türk Telekom neyse BİMCELL de o. Arkadaşımla İzmir Alsancak iskelede Speedtest yaptık. Ben 80 Mbps civarı alırken arkadaşım 4 Mbps de sürünüyordu. Vodafone genel olarak yoğunluktanmı bilmem ama yavaş.

Doğruluğu belli olmayıp açıklanan test ve anket verilerine göre; kimi yerlerde TT > Turkcell > Vodafone, Kimi yerlerde Turkcell > TT > Vodafone şeklinde.

Her sonuçta Vodafone son yani. Ekranda her ne kadar 4.5G yazsa da gerçekler o şekilde değil.

Geri
Yukarı