Vodafone Fiber İnternet Deneyimi

Bu inceleme yazısını, benim gibi Vodafone Fiber internete geçmek isteyen varsa bir fikir oluşması için yazıyorum. İnterneti başvurudan yaklaşık 3 gün sonra bağladılar. İnternet bağlandığı gün memlekete gittiğim için 30 gün sonra yeni test etme fırsatı buldum. 13 gündür kullanıyorum ve memnun kaldığımı söyleyebilirim. 24 Mbps hızını tam olarak alıyorum. Hatta bazen 27,5 Mbps bile çıkıyor indirme hızı. TTNET'te 16 Mbps hızı asla alamıyordum. En fazla 13 Mbps çıkıyordu. Ping değerlerim TTNET'te 70-80 ms arasıydı ve akşamları 100'ün üstüne çıkıyordu. Vodafone Fiber'de ise 50-60 arası ve akşamları bir artış olmuyor. Steam'de güncelleme yaparken en fazla 2.9 MB/s hızını gördüm. Yani interneti azami hızda kullanabiliyorum. Verilen modem NetMASTER Infinity. Modemin hat değerleri üzerinden azami alabileceğim hızı nasıl öğrenebilirim? Yakın zamanda paket yükseltmesi yapabilirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    32 KB · Görüntüleme: 321
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    15,8 KB · Görüntüleme: 359
Kendi alt yapısımı bir oyun oynada gör yemişim hızını benim ki 100 Mbps .

Bana PUBG oyna PUBG LİTE oyna CS GO oyna .

Ayrıca NOkia modem mi var.

12.jpg

Bugün saat 11.00 itibariyle bende VodafonetNet'e geçmiş bulunuyorum. Turksat(Kablonet) altyapısı üzerinden hizmet alıyorum. 50Mbps'lik paketlerini kullanıyorum. Şimdilik bir sıkıntım yok. Yalnızca kablonet altyapısının kronik sorunu olan PUBG oyununda upload packet loss sorunu mevcut oda anlık %1 miktarında olup geçiyor. Bir süre geçtikten sonra tekrardan deneyimlerimi paylaşırım.

başka bir altyapıda bizdeki gibi sürekli olacağını sanmıyorum. Wireless ile laptop ile bağlandığımda sizin gibi ama kasadan bağlandığımda sürekli packet loss
Bu kronik sorunla entersan bir şey fark ettim laptop işe kablolu bağlandığımda sıkıntı olmuyor.

Masaüstü ile bağlandığımda paket kaybı oluyor şaka mı bu ya?

Son düzenleme:
başka bir altyapıda bizdeki gibi sürekli olacağını sanmıyorum. Wireless ile laptop ile bağlandığımda sizin gibi ama kasadan bağlandığımda sürekli packet loss
Bu kronik sorunla entersan bir şey fark ettim laptop işe kablolu bağlandığımda sıkıntı olmuyor.

Masaüstü ile bağlandığımda paket kaybı oluyor şaka mı bu ya?

Merhaba
PCI EXP. Ethernet kartı alırsanız düzelebilir ( kesin bir şey söylemiyorum) packet loss genellikle kablodan veya ethernet kartından olur. ( eğer hattınız bakır kablo üzerinden sağlanıyorsa Rj-11 kablosunun orijinal olanını bulunuz. ( kabloyu kesiniz kablo uçlarını açıp yakınız eğer yamulma boyalı kablodur orijinal kablo ise bakır rengini alır ve yamulma yapmaz.)

7 ay önce AKK tam kalkacakken 100 Mbps ilk 12 ay 86 TL diğer 12 ay 96 TL olmak üzere paketi satın almıştım. 6 TL si modem ücreti bu arada, 100 Mbps hızın tamamını alıyorum 5 Mbps upload veriyorum çok sağlam.

Eki Görüntüle 431054

Bugün saat 11.00 itibariyle bende VodafonetNet'e geçmiş bulunuyorum. Turksat(Kablonet) altyapısı üzerinden hizmet alıyorum. 50Mbps'lik paketlerini kullanıyorum. Şimdilik bir sıkıntım yok. Yalnızca kablonet altyapısının kronik sorunu olan PUBG oyununda upload packet loss sorunu mevcut oda anlık %1 miktarında olup geçiyor. Bir süre geçtikten sonra tekrardan deneyimlerimi paylaşırım.
Bu hız testini nereden yaptınız acaba ? Benimde ihtiyacım varda

Geri
Yukarı