Vodafone Fiber İnternet Deneyimi

Bu inceleme yazısını, benim gibi Vodafone Fiber internete geçmek isteyen varsa bir fikir oluşması için yazıyorum. İnterneti başvurudan yaklaşık 3 gün sonra bağladılar. İnternet bağlandığı gün memlekete gittiğim için 30 gün sonra yeni test etme fırsatı buldum. 13 gündür kullanıyorum ve memnun kaldığımı söyleyebilirim. 24 Mbps hızını tam olarak alıyorum. Hatta bazen 27,5 Mbps bile çıkıyor indirme hızı. TTNET'te 16 Mbps hızı asla alamıyordum. En fazla 13 Mbps çıkıyordu. Ping değerlerim TTNET'te 70-80 ms arasıydı ve akşamları 100'ün üstüne çıkıyordu. Vodafone Fiber'de ise 50-60 arası ve akşamları bir artış olmuyor. Steam'de güncelleme yaparken en fazla 2.9 MB/s hızını gördüm. Yani interneti azami hızda kullanabiliyorum. Verilen modem NetMASTER Infinity. Modemin hat değerleri üzerinden azami alabileceğim hızı nasıl öğrenebilirim? Yakın zamanda paket yükseltmesi yapabilirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    32 KB · Görüntüleme: 321
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    15,8 KB · Görüntüleme: 359
24 Mbps hızın fiber diye satıldığı bir ülke, Türkiye 🙂 Hayırlı olsun, umarım sıkıntısız bir şekilde kullanırsınız. Bu arada fiber bağlantılarda alınabilecek azami hız diye bir şey yoktur ADSL ve VDSL'de olduğu gibi. Parasını verirseniz 100'de alırsınız, 200 de. Hatta 1 Gbps simetrik bile alabilirsiniz 🙂 Bu arada Netmaster modem verdilerse Kablonet altyapısından hizmet alıyorsunuz. Vodafone aracı şirket bu durumda. Direkt Kablonet'den alsaydınız daha yüksek hızları daha uygun fiyata alabilirdiniz. Siz ne kadar ödüyorsunuz bilemiyorum tabii.

TTNet'ten Vodafone Fiber İnternet'e Geçmek - Technopat Sosyal Konunun içinde belirttim ama bir kez daha söyleyeyim. Ablam benden habersiz bir şekilde İSS değiştirmiş. Benim sonradan haberim oldu. Evet Adsl/Vdsl ile Fiberi karşılaştırmış gibi olmuşum ama sadece bilgi verdim. @android3 @Rosseckx Biraz pahalı gibi ücreti.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    7,3 KB · Görüntüleme: 293

Geri
Yukarı