Windows 11 deneyimi

Merhabalar, Windows 11'i dün indirdim ve kurdum. Deneyimledim bayağı. Şimdi deneyimlerim ile size anlatacaklarım var. :)
İsterseniz Windows 11'i anlatmaya başlayayım.

Not: Bu anlatacaklarımı kısa süre de deneyimlediğim için çok fazla bir şey yazamayacağım. Uzun yazmak için uzunca deneyimlemem gerekirdi. Bilmeden bilmiş gibi yapmak olmaz.

1) Arayüz
1632543420176.png

Arayüz gerçekten muhteşem. Özellikler klasör simgelerini çok fazla beğendim. Ve bir de Wallpaper Engine ile çok güzel gidiyor.

2) Açılma Animasyonları
Tek kelime ile "muhteşem." Sizi bir farklı hissettiriyor diğer işletim sistemlerinden. Ben Windows 11'im diye bağırıyor resmen. Veyahut ben ilk defa animasyon gördüğüm için bu kadar abartmış olabilirim.

3) Sistem gereksinimleri
1632544084244.png

PC'de TPM 2.0 olduğu için geçebildim ama kesinlikle TPM olmayan versiyonu gelmeli. Bu güzelliği sadece yeni PC toplayanlar değil, herkes tatmalı. Windows 11'in burada hatasını görüyorum. Yapmamalıydı. Ya başka bir sürüm çıkartacak, ya da TPM'i kaldıracaklar.

4) Hatalar, Buglar.
Şu ana kadar gördüğüm hiçbir hata yok. Windows 11 Pro versiyonundayım. Hiçbir hata görmedim. Ancak laptoplar için %100 olduğunda sorun olduğu söyleniyordu. Şu anda bu yeni sürümde olacağını sanmıyorum. Laptop sahipleri denemeden önce kesinlikle araştırma yapıp geçmeli. Önerim budur.

5) Performans
Windows 10'a göre PC bilmem kaç kat daha hızlı açılıyor. Bir de hiç programları silip temiz kurulum yapmadım. Sadece Windows 11'e geçtim ve bayağı performans farkı gördüm. Oyunda denemedim ama denediğimde eminim ki daha performanslı olacaktır.

İncelememi dinlediğiniz için teşekkürler. İyi forumlar.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Crawbonoti

Centipat
Katılım
28 Kasım 2020
Mesajlar
12
Ben hala geçmedim ve geçmeyeceğim FPS sıkıntısı olacak gibi hissediyorum ama sizde oldu mu paylaşır mısınız görüşlerinizi oyunlarda FPS artışı oldu mu laptop kullanıyorum :)
 

Ajan_47

Decapat
Katılım
2 Eylül 2020
Mesajlar
1.299
Çözümler
10
Hocam ben de geçmiştim. 1 ay kullanıp deneyimlerimi Sosyal'e yazacaktım. 1 hafta bile dayanamadım buglardan ve hatalardan. Ama onun dışında arayüzü ve tasarımı gerçekten beğendim. Şimdi Windows 10'a Windows 11 teması indirdim öyle kullanıyorum. 😀
 

Yumurtaci

Picopat
Katılım
23 Eylül 2021
Mesajlar
214
Çözümler
2
Yer
Hüdavenigar mahallesi Bursa/Osmangazi
Ben hala geçmedim ve geçmeyeceğim FPS sıkıntısı olacak gibi hissediyorum ama sizde oldu mu paylaşır mısınız görüşlerinizi oyunlarda FPS artışı oldu mu laptop kullanıyorum :)
90 dan 140a çıktı valoda fps hiç bir oyun için ayar bilmemne yapmamama rağmen, sistemde hızlı çalışıyor hiç durma bence direk dal.
 
Yukarı