Vodafone hızlı şarj yiyor

Akfortisev

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, Türk Telekom hat sahibiydim normalde geçen haftaya kadar, bu hafta Vodafone geçtim ama sanki şarjım daha hızlı bitiyor gibime geldi Vodafone geçeli, bir de Vodafone geçtiğimden beridir VoLTE ve Wi-Fi simgesi oluyor ayrıyeten onlarla alakalı olabilir mi? Alakası varsa nasıl kaparım? Şimdiden teşekkürler.

Telefonum Redmi Note 8 Pro ne olur ne olmaz söyleyeyim belki telefonla alakalıdır denk gelmiştir bilemiyorum.

Bulunduğunuz yerde şebeke az çekiyorsa telefonunuz şebeke bulmak için ekstradan güç harcıyor olabilir. Onun dışında, VoLTE veya VoWiFi ile alakalı olduğunu zannetmiyorum.

Selam arkadaşlar, Türk Telekom hat sahibiydim normalde geçen haftaya kadar, bu hafta Vodafone geçtim ama sanki şarjım daha hızlı bitiyor gibime geldi Vodafone geçeli, bir de Vodafone geçtiğimden beridir VoLTE ve Wi-Fi simgesi oluyor ayrıyeten onlarla alakalı olabilir mi? Alakası varsa nasıl kaparım? Şimdiden teşekkürler.

Telefonum Redmi Note 8 Pro ne olur ne olmaz söyleyeyim belki telefonla alakalıdır denk gelmiştir bilemiyorum.

VoLTE servisi. Türkiye'de ve bildiğim kadarıyla dünyada sadece Vodafone'un verdiği bir HD çağrı hizmetidir. Mesela birisini aradın. Ses kalitesi daha iyi oluyor mesela SD'den HD'e çıkıyor. İsterseniz kapatabilirsiniz.
Ayarlardan hücresel veriyi seçebilirsiniz oradaki işlemlerde bulunur genelde. Orada yoksa bildirim çubuğunda hücresel veri butonuna basılı tutun oradan olur. VoLTE diyecek onu kapatırsınız.

O Wi-Fi simgesi değil. LTE aşağıda düz bir şekilde, vo ise yukarıda yazıldığı için büyük oluyor. O'nun uzatması sanırım.
Voice-LTE.
Bahsettiğiniz şeyin bu olması lazım.

Screenshot_2020-09-23-01-52-11.png

Son düzenleme:
Bulunduğunuz yerde şebeke az çekiyorsa telefonunuz şebeke bulmak için ekstradan güç harcıyor olabilir. Onun dışında, VoLTE veya VoWiFi ile alakalı olduğunu zannetmiyorum.
evet aslında evimde 4 bazen 3 diş çekiyor olası.
Telefonunuzu sadece 3G veya 2G'ye bağlanmasını ayarlayabilirsiniz.
mobil verinin internetini kullanıyorum genelde hızda herhangi bi sorun yaratırmı?
VoLTE servisi. Türkiye'de ve bildiğim kadarıyla dünyada sadece Vodafone'un verdiği bir HD çağrı hizmetidir. Mesela birisini aradın. Ses kalitesi daha iyi oluyor mesela SD'den HD'e çıkıyor. İsterseniz kapatabilirsiniz.
Ayarlardan hücresel veriyi seçebilirsiniz oradaki işlemlerde bulunur genelde. Orada yoksa bildirim çubuğunda hücresel veri butonuna basılı tutun oradan olur. VoLTE diyecek onu kapatırsınız.

O Wi-Fi simgesi değil. LTE aşağıda düz bir şekilde, vo ise yukarıda yazıldığı için büyük oluyor. O'nun uzatması sanırım.
Voice-LTE.
Bahsettiğiniz şeyin bu olması lazım.

Eki Görüntüle 677948
volte oluyor birde buna benzer bi simge oluyor.

VoLTE, 4G şebekesi üzerinden HD kalitede konuşma sağlayan bir teknoloji.

Wi-Fi simgesi dediğiniz sanırım bunun gibi bir şey:
20200923_103751.jpg

Bu simge ise VoWiFi. Şebekeniz çekmediği zamanlarda Wi-Fi ağınız üzerinden arama yapmanızı sağlıyor.

3G veya 2G şebekeleri pil performansı konusunda 4G'den daha kötü genellikle. Ek olarak, 4 diş veya 3 diş bana çok az gelmedi.

SpeedTest yapabilir misiniz? Hız değerlerinize bakalım.

VoLTE, 4G şebekesi üzerinden HD kalitede konuşma sağlayan bir teknoloji.

Wi-Fi simgesi dediğiniz sanırım bunun gibi bir şey:
Eki Görüntüle 678052

Bu simge ise VoWiFi. Şebekeniz çekmediği zamanlarda Wi-Fi ağınız üzerinden arama yapmanızı sağlıyor.

3G veya 2G şebekeleri pil performansı konusunda 4G'den daha kötü genellikle. Ek olarak, 4 diş veya 3 diş bana çok az gelmedi.

Speedtest yapabilir misiniz? Hız değerlerinize bakalım.

Bildiğimiz kablosuz arama bu. Wi-Fi olup da telefonun çekmediği yerde çalışan. Kablosuz arama özelliği açıksa kapatılır işte bu kadar basit. Ya aman işte kısaca alayı VoLTE kablosuz arama vb. ses ve çağrı kalitesini arttıran şeyler. İkisi de pilden yer mi evet az da olsa yer niye. E sık konuşmayan birisi isen niye açık kalsın. Kısaca telefonla sık konuşuyorsanız, görüşmeler yapıyorsanız açık kalması daha iyi. İsteyen VoLTE kapatsın kablosuz arama kapatsın.
Bu sizin bahsettiğiniz kısaca kablosuz arama. Bakın mesela uzun zaman sonra deneme amaçlı açtım. Ve arama yaptım. Arama yaparken kablosuz çağrı diye belirtiyor. VoLTE, 4g/4.5g servisi açıkken HD ses kalitesi sunar.
Kablosuz arama, kullanıcının hücresel veri veya Wi-Fi tercihi ile kablosuz ağlar veya hücresel veri üzerinden arama yapmayı sağlar.
Olay bu. İkisini de kapatabilir veya açık bırakabilirsiniz.
Wi-Fi üzerinden yaptığım kablosuz arama sırasında oluşan görüntü: (VoLTE servisini el ile kapattım)

Screenshot_20200923-112640.png

Bu da kablosuz arama yokken ama VoLTE servisi 4.5G üzerinden açıkken oluşan görüntü.

Screenshot_2020-09-23-01-52-11.png

Vodafone candır.

Son düzenleme:
Simdi size çözüm yazıyorum.
Eski operatörümde 2 gün giden şarjım. Vodafona geçince , günde 4 defa bitmeye başladı. Haftalarca uğraştım. Çözüm bulamadım.
2. Çözüm var. Denendi.

1. Telefinunuza Android 11 yükleyin, veya yükletin. Markanız destekleniyorsa , lineage OS.
2. Farklı operatöre geçin.

Geri
Yukarı