Vodafone ile modem IP almıyor

BURUH THE GREAT

Centipat
Yer
Antalya
Hepinize iyi sosyaller arkadaşlar.
3 gün önce eski modemimin kablosuzunun bozuk olması nedeniyle Nokia g-1425G-B adlı modeme geçtim. İlk gün yaklaşık 3 saat modem IP almadı ve sonrasında ekip beni aradı. Modemimin IP almama sorunu düzelttiklerini ve sorunsuz kullananileceğimi söylediler. Bağlandığı süre boyunca hiçbir sorun olmadan modemi kullandım. Kablosuz performansı gerçekten önceki modeme kıyasla çok daha iyiydi.
Bugün sabah saatlerinde su içmek için uyandığım ve telefonumda internetin olmadığını gördüm. Geri gelir diyerek tekrar uyumuştum. Uyandığımda hala internetin olmadığını görünce Vodafone ile iletişime geçtim ve arıza kaydı oluşturuldu. Sorunum ise modemin IP alamamasıymış. Yeniden başlatma ve resetleme tipi basit şeyleri denedim ama nafile. Bildiğiniz başka deneyebileceğim yöntem var mı?

Sorunu size kısaca özetleyecek olursam;
Modem açıldığında auth ışığı yanıp sönüyor ve yanması gerekirken yanmıyor. Bundan dolayı internet ışığı da yanmıyor. Kırmızı yanma olayı değil, direkt olarak yanmıyor. İnternete bağlandığımda internet yok ya da internet kullanılamıyor hatası alıyorum. Kullandığım ISS Vodafone ve kullandığım modem ise Nokia g-1425G-B. Daha önce bu modemi kullanan olduysa onun da deneyimleri çok işime yarayabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı