Vodafone Mobile 4.5G hız rezilliği

MobilRadar

Decapat
Selam arkadaşlar, şu sıralar ev internetimde (TT 50Mbit) çok sorun oluyor, kopma DSL ışığı gitme gibi. Bende mecburen Mobile giriyorum, ama akşamları Vodafone rezalet hele ki Prime Time'da. Dertleşme amaçlı açtığım öylesine konu, sizden de 19:00-24:00 saatleri arası Vodafone Mobile hız testleri rica ediyorum. Benim testlerim bu şekilde, cidden internete girecek seviyede bile değil.

Bunun temel sebebi Vodafone'nun kendi baz istasyonlarını fiber ile beslememesi. Ayrıca bant genişliğini düşük tutması, haliyle akşam ki yoğunlukla 0mbit hızlar kaçınılmaz oluyor prime time'da. Bu soruna bir çözüm bulmalı Vodafone, bir yıl sonra 5G olacak ülkemizde. Nasıl 5G'ye başlayacaklar anlamıyorum. Umarım artık istasyonlarını fiberlemeye başlar.

Eki Görüntüle 1266862

Screenshot_2022-01-09-22-14-53-28_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a[1].jpg

Eki Görüntüle 1266862

Screenshot_2022-01-09-22-14-53-28_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a[1].jpg

Screenshot_2022-01-10-22-59-12-41_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a[1].jpg

Screenshot_2022-01-10-23-13-44-12[1].jpg

Screenshot_2022-01-10-23-23-40-42[1].jpg

Son düzenleme:
Tüm olanlar aslında vodafone kaynaklı, baz istasyonlarını fiberle beslemeyip radyolink ile besliyor ve bant genişliğini 10 MHz'de tutuyor. Tamamen sorun bundan kaynaklı, yine de bunun için bir konu açayım dedim.

Turkcell ve Turk Telekom şehirde efsaneler, çok güzel fiberliyorlar istasyonlarını. Ama işte gel gör ki bizim vodafone böyle.

@SIRINDOSCARF şebeke aramaktan telefonun bataryası dayanmıyor gün içinde. Yaşadığım tek sorun internet hızı da değil yani. Bir müşteri olarak bu kadar memnuniyetsiz olabileceğim çok az şey vardır muhtemelen.

Haklısınız. Eskiden hatta SMS yok diye her mesaj attığımda 5 TL 1SMS için kesiyorlardı. Ve kendi kafalarına göre her türlü faturayı şişiriyorlardı. En azından Türk Telekom'dan memnunuz. Ailecek kullanıyoruz. 4 cep 2 ev interneti 1 Tivibu 1 ev telefonu mevcut ne kadar verildiğini açıkçası bilmiyorum ama bu hatlar onlarda olduğu için bütün hatlarımı geri çekerim diye müşteri temsilcisine babam bir afkırıyor indirim yapıyorlar ciddi oranda. Bazen hakkını aramayı bilmek gerekiyor. Babam o konuda hakkını çok arıyor. Tivibu sinema kanalları çalışmıyorum zart telefon ile arar ve çözülmesini ister çözülmez ise ayrılırım diye açıkçası tehdit ediyor. Haliyle paşa paşa çözüyorlar.

Yine başladı işkence.
Hocam 4.5G, 4G ve LTE aynı şeyler.
Türkiye'de 4G'yi süsleyip, püsleyip 4.5G olarak millete sundular. Şuan maximum ulaşılabilir 4.5G hızı 1 Gbps.

İster 4G/LTE/LTE-A/4.5G deyin, hepsi ülkemizde dediğiniz gibi aynı terim.

Sadece 4.5G'de hakkını veren Turkcell oldu. Geriye kalan firmalar çuvalladı, biri kapsamayı beceremedi, biride hız vermeyi. Siz zaten biliyorsunuz hangisi neyi beceremedi. :D

5G çıktığında 5.5G yapıp sunmasınlar. 😃

Yine başladı işkence.

Türkiye'de 4G'yi süsleyip, püsleyip 4.5G olarak millete sundular. Şuan maximum ulaşılabilir 4.5G hızı 1 Gbps.

İster 4G/LTE/LTE-A/4.5G deyin, hepsi ülkemizde dediğiniz gibi aynı terim.

Sadece 4.5G'de hakkını veren Turkcell oldu. Geriye kalan firmalar çuvalladı, biri kapsamayı beceremedi, biride hız vermeyi. Siz zaten biliyorsunuz hangisi neyi beceremedi. :D

5G çıktığında 5.5G yapıp sunmasınlar. 😃
5.99G.

Vodafone'nin interneti hız konusunda gerçekten kötü. Bu ay benim taahhüdüm bitiyor, başka bir operatöre geçiş yapmayı düşünüyorum.

Fakat diğer operatörlerin aksine, bana hediyelerden en çok interneti de Vodafone verdi. Hız mı yoksa kullanabileceğim internet sınırı mı önemli, o kısım beni kararsız yapıyor.

Vodafone'nin interneti hız konusunda gerçekten kötü. Bu ay benim taahhüdüm bitiyor, başka bir operatöre geçiş yapmayı düşünüyorum.

Fakat diğer operatörlerin aksine, bana hediyelerden en çok interneti de Vodafone verdi. Hız mı yoksa kullanabileceğim internet sınırı mı önemli, o kısım beni kararsız yapıyor.
Üstteki arkadaşın dediği gibi bence 3G ile kullanım yapın, ben de öyle kullanıyorum. Şuan en güzel teklifler Vodafone da bence.

Saçma gelebilir ama 3g ile dener misin. 4g kapsama alanı daha az olduğu için uzun mesafelerde düşük hıza neden olabiliyor.

Üstteki arkadaşın dediği gibi bence 3G ile kullanım yapın, ben de öyle kullanıyorum. Şuan en güzel teklifler Vodafone da bence.

Bir de o şekilde deneyeceğim. Öneri için teşekkürler.

Geri
Yukarı