Vodafone net nasıldır?

outcastagne

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 4500 3.60 GHz - ASUS B450M DRAGON - ASUS DUAL RTX 2060 VER.6 GB (Undervolt 800 mV/1775 MHz) - CORSAIR Vengeance LPX 2x8 3200 MHz RAM - WD Blue SN570 500 GB
Farklı bir ISS denemek istiyorum. Türk Telekom'un 24/3 limitsiz paketini kullanıyorum. Kullandığım süreçte hız düşüklüğü, kopma vb. olaylar yaşamadım. Bu yüzden altyapımın iyi olduğunu düşünüyorum. Bu da şu anki hız testi sonucum.

Taahhüdün bitmesine daha 13-14 ay var. Şu an çıkmak istesem yüksek bir cayma bedeli çıkaracaklar. Cayma bedeli olayını da kendileri karşılıyorlarmış. Bu yüksek ücretlere çıkabilecek başka bir ISS görmedim. Varsa söylerseniz sevinirim. Görüşlerinizi merak ediyorum.

Son düzenleme:
Hocam öncelikle selamlar, Vodafone Net'i 5 kişi kullanıyorduk. Kardeşlerim ve annem film izlerken(internetten) babam film izlerken(internetten), ben laptop da eğer oyun falan oynıyacaksan LOL oyununda 40 ms sabit oyun oynuyordum. 1 mb/S indirme hızım vardı. 60 TL ile bayağı iyi şeyler başarıyor yani o 1mb/S dediğim utorrent te Steam'de ise 2 3 MB'ı buluyordu. Fakat internetin ilk 2 ay veya 3 ay yavaş olursa ara müşteri temsilini ard arda 3 4 kere arayınca anlıyorlar çünkü, modemi kontrol ederler sonra bir anda hızlanır. Yani biraz üstüne düşersen sana çok iyi fiyata ve çok iyi ping upload ve down Speed değerleri verebilirler. Sevgiler yaşar.

2015 yılından beri kullanıyorum, TTNeT denen vebadan sonra ilaç gibi geldi. Biraz sorun yaşadık 2017'ye kadar ama sonradan çok değiştiler daha iyi durumdalar şimdi. İlk zamanlar internet felan gidiyordu, ADSL ışığı gelmiyordu öyle sorunlar vardı ve müşteri hizmetlerini arayınca 1 saat bekliyorduk abartısız. Çıkan müşteri temsilciside abuk subuk şeyler söyleyip yardımcı olmuyordu, en son interneti kapattırıcaz dedik anca düzelttiler. Şimdi anında bağlanıyorsunuz temsilciye ve sorununuz hemen çözülüyor. Arıza kaydı bıraktık ertesi gün geldiler sağolsunlar. Vodafone Net'de bir kere bile İSS kaynaklı ping sorunu yaşamadım, internet kesilmeleri ayda yılda bir oluyor o da bakımlar yüzünden kesiliyor zaten. Çoğu oyunda ping hep 10 ila 70 arasında gidip geliyor. Eğer altyapın iyi değilse Vodafone kullan ama iyiyse TürkNet felan düşün. Benim altyapım çok düşük bir hızda olduğu için Vodafone Net'den başkasına geçmiyorum. Ben çok memnunum genel olarak, ama dediğim gibi altyapın iyiyse başka İSS düşün.

2015 yılından beri kullanıyorum, TTNeT denen vebadan sonra ilaç gibi geldi. Biraz sorun yaşadık 2017'ye kadar ama sonradan çok değiştiler daha iyi durumdalar şimdi. İlk zamanlar internet felan gidiyordu, ADSL ışığı gelmiyordu öyle sorunlar vardı ve müşteri hizmetlerini arayınca 1 saat bekliyorduk abartısız. Çıkan müşteri temsilciside abuk subuk şeyler söyleyip yardımcı olmuyordu, en son interneti kapattırıcaz dedik anca düzelttiler. Şimdi anında bağlanıyorsunuz temsilciye ve sorununuz hemen çözülüyor. Arıza kaydı bıraktık ertesi gün geldiler sağolsunlar. Vodafone Net'de bir kere bile İSS kaynaklı ping sorunu yaşamadım, internet kesilmeleri ayda yılda bir oluyor o da bakımlar yüzünden kesiliyor zaten. Çoğu oyunda ping hep 10 ila 70 arasında gidip geliyor. Eğer altyapın iyi değilse Vodafone kullan ama iyiyse TürkNet felan düşün. Benim altyapı 12Mbps olduğu için Vodafone Net'de takılı kalıyorum.

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Cayma bedelini sıfıra çekip çıkabilirsem, bütün ISS'lere açığım. Çekemezsem bu yüksek meblağı en fazla Vodafone verir.

Son 1 aydır Vodafone Fiber kullanıyorum, herhangi bir sıkıntı yok kopma donma vb. Tavsiye ederim.
Sürekli Lol oynayan birisiyim, herhangi bir Ping sorunu yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı