Vodafone.net pişmanlıktır

Pek de değişen bir şey yok .

Pek de değişen bir şey yok .
Eki Görüntüle 831557

Oyun içi deneme yap. Düzelme olmadıysa oyunda iptal et. Bende iptal edeceğim 900 TL cayma bedeli çıktı ve ödemeden gideceğim. Çünkü 1 kuruşunu hak etmiyor. Kanunlarda 2 yıllık sözleşmeler geçersiz ve mantıken benim taahhüdüm geçersiz ona rağmen cayma parası istiyorlar. Sanki güzel hizmet veriyolarmış gibi para istiyorlar utanmadan. Uğraşma değmez bu Vodafone ve Türk Telekom ile.

İptal gerçekleştirirsen Superonline geçiş yap. Tahminimce düşük ping alırsın. Benim bölgemde Superonline Frankfurt'a 37 verirken ben Telekom ile aynı yerde 40 bile göremiyorum.

Öncelikle, geçmiş olsun.

Bir VodafoneNet kullanıcısı olarak hız konusunda bir sıkıntımız olmasa da ping değerlerinden çok şikâyetçiyiz. Altyapımız Kablonet DOCSIS, Kayseri'de yaşıyoruz.

Valorant Türkiye sunucunlarında millet 20-25 ms ping alırken ben 60-70 ms alıyorum. Ayrıca yaklaşık her 5-8 dakikada bir ping değerlerim tavan yapıyor ve ciddi paket kaybı yaşıyorum. Avrupa sunucularına geçsem, 80-90 ms! Farklı oyunlara geçsem, orada da durum pek farksız değil. Kısaca, çevrimiçi oyun oynamak tam bir işkence.

Ayrıca her hafta birkaç kere beklenmedik bir anda internet bağlantım kesiliyor ve birkaç dakika sonra geri geliyor. NetMaster modem kullandığımızdan sorunun ilk başta Wi-Fi kaynaklı olduğunu düşünmüştük fakat IP adresini kontrol ettiğimde her bağlantı kesildiğinde değiştiğini fark ettim.

Özellikle Discord'da arkadaşlarımla konuşurken, oyun oynarken veya en önemlisi, canlı derste başıma geldiğinde çok ciddi sıkıntı yaşıyorum. Müşteri hizmetleri desem, ulaşamıyorum. Yalnız ilginç bir şekilde Kasım ve Aralık aylarında yaptığım iki aramanın ikisinde de anında ulaştım, hatta bir aramamda özür mahiyetinde telefonuma 50 GB bile tanımladılar. Ping değerleri için ise müdahale edemeyeceklerini, bağlandığım sunucu kaynaklı olabileceğini söylediler. Nasıl bağlandığım sunucu kaynaklı oluyorsa bir tek ben 60 ms alıyorum.

Teknik bilgi anlamında da oldukça yetersizler. Bugüne kadar yaptıkları tek şey, modeme bağlanıp ayarları değiştirmek oldu. Cayıp Kablonet'e geçmeyi düşünüyorduk fakat birkaç ay sonra taşınma durumumuz var.

Kısacası, açıkça VodafoneNet önermiyorum. Geçmeyin, geçtirtmeyin.

@yika38 teşekkürler hocam. Size de geçmiş olsun. Neredeyse aynı şeyleri yaşamışız. Herhalde 1. yılını doldurduysanız sorgusuz sualsiz farklı bir ISS'ye geçebiliyormuşsunuz. Bende sabırla Şubat'ı bekliyorum. Biter bitmez Superonline'a geçeceğim.

85TL, 16Mbps internet.
10Mbps down, 0.6 upload...
Bende sizin gibi biraz çıkışmayı deneyeyim o zaman. Önceden 14Mbps veriyorlardı, bir süredir 10'a düştü.

Geçmiş olsun hocam senin yaşadığın rezilliğin sayamayacağım katını yaşıyorum yaklaşık 1 sene önce taahhüt bitti ve sonunda sözde 16 Mbps ama alabildiğim 8 Mbps olan internetten kurtulacağım sandım (uploadı söylemiyorum o kadar acı verici) babam gitmiş biten taahhüdü yeniletmiş ve şu an 1 sene beklemeliyim yeni bir internete geçebilmek için kafayı yiyeceğim sözde 16 ama ben 8 alabiliyorum ping boş verin oraya girersem çıkamam upload tam 1 olsa hadi neyse 0.4 ne neyse konuya geleyim TTNET pişmanlıktır.

Hocam 12 ay sonrası para ödemeden çıkabiliyorsunuz. Çoğu firma bunu biliyor ama halk cahil olduğu için bir şey diyemiyor.

Bu videoda söylenildiği gibi (0:35 süresinde başlıyor) 1 yıldan uzun süreli taahhütlerde 12 ayı doldurduktan sonra ücretsiz bir şekilde çıkabiliyorsunuz.

Son düzenleme:
Yaklaşık 1 yıldır Vodafone net kullanıyorum Superonline 8Mbps download 0.60 upload tarifesini kullanıyordum tabii o zaman altyapı bu kadar destekliyordu ve 100GB kota vardı. 85 90TL falandı ondan sonra 1 yıl 10 ay kullandım sonra altyapı sorgulamaya girdim baktım altyapı 50Mbps'ye kadar çıkmış ondan sonra dedim tarife değiştirelim. Kotalı 50Mbps'ye kadar internet ve 2 3 MB upload 100 120TL'ydi. Sonra bayağı bir araştırdım TurkNet Millenicom Türk Telekom en son Vodafone'yi gördüm 50'ye 8 ilk 6 ay 56TL sonra 110TL cayma bedeli falan 500TL'ye kadar karşılıyorlar. Zaten sonra geçtim Vodafone'ye 1 hafta falan sürdü her şey iptal ettirme yeni abonelik falan ve hiçbir hız düşmesi ping yükselmesi yaşamadım ve şimdi yeni tasindigimiz ev fiber destekliyor şimdi onun için tarife değiştireceğiz. Sınırsız 100Mbps 20upload tabii pandemiden dolayı upload sayıları 2 katina çıktı yani ben pandemi bitince 100e 10upload alacağım 138TL'ye ve arkadaşlar altyapiniz kötüyse arkadaşınki gibi ping değerleriniz hız değerleriniz dalgalanabilir ve kopmalar yaşanabilir. Altyapı sorunu arkadaştan kaynaklı, bilmiyor ki hangi operatöre geçse aynı problemleri yaşayacak. Diyeceklerim bu kadar çok bile uzattım Vodafone ile ilgili sorularınızı bildiğim kadarıyla cevaplayabilirim aklınızda bulunsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
VodafoneNET abonesi olurken kendilerinden modem satın almanızı şart koşuyorlar. Ancak; sattıkları modemin Türkiye için güncelleme desteği bulunmuyor. Aboneliğiniz sürdüğü müddetçe gereken güncellemeleri bir şekilde kendileri sağlıyor. Şâyet Vodafon'dan ayrılırsanız mevcut güncelleme ne kadar süreyle işe yararsa modemi ancak o süre boyunca kullanabilirsiniz. Sonrası çöp.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…