Vodafone Net yüksek ping

Sebebi zaten Vodafone'un kendisi. Vodafone kesinlikle ping konusunda iyi değil. Fiber bile olsa nispeten yüksek ping alırsınız. Tek çareniz Türk Telekom, TürkNet gibi firmalara geçmek. Yoksa siz daha çok çekersiniz.

Sebebi zaten Vodafone'un kendisi. Vodafone kesinlikle ping konusunda iyi değil. Fiber bile olsa nispeten yüksek ping alırsınız. Tek çareniz Türk Telekom, TurkNet gibi firmalara geçmek. Yoksa siz daha çok çekersiniz.

Aşağı katta oturan amcamların internetine bağlanıyorum ona rağmen 22ms. (Türk Telekom kullanıyorlar)

Aşağı katta oturan amcamların internetine bağlanıyorum ona rağmen 22ms. (Türk Telekom kullanıyorlar)
İşte hocam sağlayıcı farkı oluyor. Her sağlayıcının kendine göre yönlendirme biçimi var. Aralarında en kötüleri Vodafone. Firma kullanıcılarının kafası genelde hız gelsin de nasıl gelirse gelsin ping tamamen benim için önemsiz kafasıdır. Tek çareniz sağlayıcı değiştirmek, daha kaliteli sağlayıcıları seçmek.

İşte hocam sağlayıcı farkı oluyor. Her sağlayıcının kendine göre yönlendirme biçimi var. Aralarında en kötüleri Vodafone. Firma kullanıcılarının kafası genelde hız gelsin de nasıl gelirse gelsin ping tamamen benim için önemsiz kafasıdır. Tek çareniz sağlayıcı değiştirmek, daha kaliteli sağlayıcıları seçmek.

Peki bu modeme yapabileceğim herhangi bir güncelleme var mı? Yaklakış 8 yıllık ve hiç güncelleme yapılmadı.

Peki bu modeme yapabileceğim herhangi bir güncelleme var mı? Yaklakış 8 yıllık ve hiç güncelleme yapılmadı.
Konu modemlik değil hocam. En kötü VDSL bir modemi bile taksanız bile maksimum 5-10 ping fazla alırsınız ya da dalgalanır. Ki bu modem eski olmasına rağmen genelde hala iyidir.

Kısaca modemde bir sorun yok. Asıl sorun Vodafone'un ta kendisi.

Modem bende kalacak hocam. Herhangi bir güncelleme varsa yapmak isterim.
Şu an için HG658 serisi güncel bir seri değil. Güncelleme almıyor şu an ama bu hali bile iyidir. Bu arada araştırdım ve Vodafone'un kullanıcılarına verdiği bir modemmiş. Başka sağlayıcı kullanıyor olsanız bile modem sorun çıkartmaz. Huawei kısmına sadece Vodafone yazılmış. Başka sağlayıcılarla sorun çıkartmaz.

Geri
Yukarı