Vodafone Supernet Mağduriyeti

Selim C.

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Uzaklarda...
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Bundan tam bir ay önce Vodafone'dan internet paketi aldık. 120 GB AKK 32 Mbps hız fiber + modem 66₺ şeklinde bir paketti. İmzadan 2 gün sonra geldiler kurdular modemi. Dedi ki bekleyin T. Telekom ekipleri gelip bağlayacak. Bekledik biz evde yokken gelmişler ev sahibi açmış garajın kapısını, takmışlar bir kablo ama bağlamamışlar eve kadar. Sonra bekledik yine aynı adam Vodafone'dan geldi kabloyu bağlamaya. Taktı denedi olmadı yedek modemle denedi olmadı. Merkeze bildirdi. Bu olay imzadan 15 gün sonra oldu tabi. Ben de her gün müşteri hizmetlerini arıyorum vs. Bir gün dedikleri ertesi günle tutmuyor. Her arayışımda 1 ila 3 gün içinde hallolacak efendim vs. Şimdi oldu 1 ay. Neden bu kadar beklediğimi soracaksanız, hem kardeşim internet müptelası, biraz uzak dursun, hem de 120 GB kotaya 66₺ TTNet'e göre epey iyi. Sizlere sormak istediğim:
  1. Bu işlemi hemen bitirmeleri için ne yapmalıyım?
  2. Eğer bitirmezlerse ve ben iptal edersem bir de taahhüt bedeli alırlar mı?
  3. Yetkili bir yerlere şikayet etmem işe yarar mı?
  4. Bunun gibi bir paket Superonline'da var mı? Superonline hızı iyi mi?
  5. M. Hizmetlerini arayıp enlice bir sövsem işe yarar mı? Ceza alır mıyım?
Not: M. Hiz. aradığımda bana ankastre kutusunun değişmesi gerektiğinden falan bahsettiler. Bu kutuyu ben değiştirebilir miyim? Bir de T. Telekomun değiştirmesi gerekliymiş. T.T. da tınmıyor gibi. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler. Yarın ya da sonraki gün kesin bir konuşma yapacam. Hemen yetkili biriyle görüşmek istediğimi, sizinle değil amirinizle görüşeceğimi, aksi halde iptal ettirip Tüketici Mahkemesi veya yetkili mahkemeye başvuracağımı, hiç değilse işlemi yapmayanları kovdurmaya çalışacağımı -ki büyük şirketler için bir adamın hiç önemi yoktur yenisini alırlar- anlatacağım...

Peki benim bu konu hakkında sahip olduğum haklarım neler? Çünkü maddelerle anlatıp konuşunca akılları başlarına geliyor... Kanunlar hakkında bilgilendirirseniz sevinirim...

Bir de bu konuyla kim ilgileniyor kime şikayet etmeliyim? (Vodafone ve Türk Telekom harici resmi bir kurumdan bahsediyorum...)
  1. Ha bu arada Turkcell'in 120 gb 32 mbps + modem ₺66 olan bir paketi var mı? Tavsiye eder misiniz?
  2. Vodafone bulunduğum sokağa max. 52 mbps hız gelebildiğini ve fiberin de sokağın başındaki kutuya kadar geldiğini söylemişti. Turkcell'de iyi verim alır mıyım bu durumda?

--- Updated ---

[Sonuç]: Sağlam bir kazıkladılar bizi. Modemi de kazık hatırası olsun diye bizlere bıraktılar. 500 küsür lira ödemeye mahkum bıraktılar bizi. "Tüketici Mahkemesi"nden de bir sonuç çıkmadı yani.

Şu an Turkcell Superonline 100 GB 35 mbps + ücretsiz modem 77₺ ödüyoruz. Hızı falan tam alıyoruz. Genel olarak memnunuz yani.

66₺ verip hiç hizmet almamaktan kat be kat iyidir bence. Size tavsiyem bulaşmayın Vodafone denilen "şirkete". :kararsız:

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı