Vodafone taahhüdü bitince ne olacak?

Bu gece Vodafone taahhüdünün son günü de bitmiş olacak. Geçen sene ilgilenemediğim için annemin tarifesini yenilemek zorunda kalmıştık. Yarın ne olacak şimdi? Otomatik olarak yenilenecek mi? Bu Vodafone'a bir sene daha kendimizi yoldurmak istemiyorum, ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Ne yaptınız?

Öncelikle Vodafone taahhüdü konuyu açtığım gün değil, o günün tam 30 gün sonrasında bitiyormuş.
Türk Telekom'a geçtik. Hat 4 gün içerisinde açılıyormuş.
Vodafone taahhüdünün bitmesine 4 gün kala Türk Telekom bayisine gittik ve tarifeyi aldık. Vodafone ile iletişime geçmedik. Türk Telekom aktif olunca Vodafone iptal oldu otomatik olarak.

Öncelikle Vodafone taahhüdü konuyu açtığım gün değil, o günün tam 30 gün sonrasında bitiyormuş.
Türk Telekom'a geçtik. Hat 4 gün içerisinde açılıyormuş.
Vodafone taahhüdünün bitmesine 4 gün kala Türk Telekom bayisine gittik ve tarifeyi aldık. Vodafone ile iletişime geçmedik. Türk Telekom aktif olunca Vodafone iptal oldu otomatik olarak.
Ben de Vodafone Yanımda uygulamasında taahhüt 31 Temmuz da bitiyor gözüküyor. Bir kaç gün öncesinden diğer operatöre başvurmam mı mantıklı olur?

Ben de Vodafone Yanımda uygulamasında taahhüt 31 Temmuz da bitiyor gözüküyor. Bir kaç gün öncesinden diğer operatöre başvurmam mı mantıklı olur?
Her ihtimale karşı Vodafone ile iletişime geçseniz daha iyi olur. Yenilemek istemiyorum diye.
Ama biz öyle yapmadık.

Kullanılan tarifenin güncel taahhütlü ve taahhütsüz fiyatları fark edecektir. Kullanıcılar dilediklerini seçmekte özgürdür. İmzalanan taahhütname içerisinde alınan hizmet detayları ile taahhüdün son tarihten önce sonlandırılması halinde verilecek olan tutarın hesaplanma şekli yer alır. Bu işlemleri zamanında yapabilmek için uygulamadan ya da en yakın Vodafone mağazasından sözleşme süresi öğrenilmelidir.

Taahhüt süresi içerisinde taahhüdün sonlandırılması halinde o güne kadar kullanılan ve geriye kalan kullanım hakları birbiriyle karşılaştırılır. Hesaplama sonuçlarına göre elde edilen cayma bedeli faturaya yansıtılır. 542 Vodafone müşteri hizmetleri aranarak kişiye özel tarife taahhüt teklifleri olup olmadığı kontrol edilebilir, eğer uygun varsa doğrudan süre sonunda başlatılabilir.

Daha kapsamlı bir bilgilendirme için yazdığım makaleyi inceleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı