Vodafone ve TurkNet internet para ödemeden cayma hakkı

Riduigu

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, öncelikle Superonline, Vodafone ve TurkNet internet hizmetlerim bulunuyor. Superonline ile alakalı bir problem var altyapım ADSL 24Mbps desteklemesine rağmen TV+ ready yalın ADSL 16Mbps tarifem bulunuyor ve bana 12Mbps limit koymuşlar aradığımda Türk Telekom'u yönlendirip Türk Telekom gelip sonra gidiyor 3 gün sonra gene aynı problem. Vodafone tahhüdüm bitiyor zaten TurkNet'i de iptal edeceğim. Superonline'ı sizce cayma bedeli ödemeden BTK şikayet oluşturup iptal edebilir miyim?

Değişen tüketici kanunları gereğince bildiğim kadarıyla eğer ISS firması sana vadettiği hızı sağlayamıyor ise ceza ödemeden sözleşmeyi fesh etme hakkına sahipsin tüketici kanunlarını internet üzerinden daha detaylıca okuyabilirsin. Bir problem halinde bölgendeki tüketici hakem heyetine gidip başvuru yap çoğu konuda yardımcı oluyorlar.

Değişen tüketici kanunları gereğince bildiğim kadarıyla eğer ISS firması sana vadettiği hızı sağlayamıyor ise ceza ödemeden sözleşmeyi fesh etme hakkına sahipsin tüketici kanunlarını internet üzerinden daha detaylıca okuyabilirsin. Bir problem halinde bölgendeki tüketici hakem heyetine gidip başvuru yap çoğu konuda yardımcı oluyorlar.

e-Devlet'ten şikayet oluşturmam daha kolay olmaz mı? Ameliyat işlerim vs. var gidebileceğimi düşünmüyorum. Belki gidebilirim bilmiyorum.

Bu ISS firmalarının çoğu neden böyle kullanıcıları enayi yerine koyuyor ya? Vodafone Net sözleşmemiz bitti 11 gün önce, tekrar sözleşme yapmak için arayan adam bana gelmiş "Sizin altyapınız 16 Mbps destekliyor" diyor, kendi de sistemde görüyor 83 Mbps VDSL desteğini ama işine gelmiyor tabii, aynı paraya 16 satıp kazık atmak varken niye 83 versin değil mi?..

e-Devlet'ten bu işlemler yapılıyor mu bilmiyorum ben gidip yüz yüze görüşmüştüm ve yardımcı olmuşlardı.

Yardımınız için teşekkür ederim. Müsait olunca gideceğim.

Bu ISS firmalarının çoğu neden böyle kullanıcıları enayi yerine koyuyor ya? Vodafone Net sözleşmemiz bitti 11 gün önce, tekrar sözleşme yapmak için arayan adam bana gelmiş "sizin altyapınız 16 Mbps destekliyor" diyor, kendi de sistemde görüyor 83 Mbps VDSL desteğini ama işine gelmiyor tabii, aynı paraya 16 satıp kazık atmak varken niye 83 versin değil mi?

Sadece Vodafone Net, Superonline gibi firmalar yapsa neyse. TurkNet 16Mbps destekliyor diyordu bağlamıştık port olmamasına rağmen iptal ederken 100Mbps verelim demişlerdi. Firmalar sıkışmadıkça enayi yerine koyuyor. Alternatif sağlayıcılardan hizmet alacağım artık taahhütsüz. Superonline sanırsam taahhüt olmadan paket çıkardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı