Vodafone'dan TürkNet'e geçiş

Ahuri52

Kilopat
Yer
İstanbul/Esenler
Daha fazla  
Merhaba, Vodafone Net'le yoları ayırıp TürkNet'e geçme kararı aldım. Taahhütümün 24.12.2020 itibarıyla bitiyor ama ne zaman geçiş işlemlerini başlatmalıyım faturalar ayın 1'inden 31'e hesaplanıyor 12. ayda 11. ayın faturası gelecek bu benim son faturam mı olacak yoksa taahhüt sonuna kadar olan ayın 1'inden 24'üne kadar olan bir fatura daha mı gelecek? Son faturamda bu şekildeydi. Geçiş işlemi yapan arkadaşlar bilgilendirse sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1606161312634.png
    1606161312634.png
    4,8 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynı paketteyiz ve sizden 2 gün önce benim de taahhütüm bitecek kurtulacağım Vodafone ADSL'den. Taahhüt bitmeden 1 hafta önce ayrılacağım ben. İptal olana kadarki süre faturalandırılır. Yani Aralık ayında da faturanız çıkacak ve son ödeme tarihi Ocak olacak.
Ceza yememek için ne kadar süre önce çıkmalıyız dedim Vodafone'a hepsi farklı cevap verdi. Siz kaçında geçiş işlemlerini başlatacaksınız?

Mümkün olan en kısa sürede geçiş yaptırman gerek. Çünkü daha önceden geçiş başvurusu yapmadığın için ve internetin gelene kadar mevcut interneti kullanacağın için diğer ayın taahhütsüz bedelini de ödüyorsun. Yani diğer ay bu ayın ondan sonraki ay diğer ayın faturasını ödeyerek çıkabiliyorsun.

Bende öyle oldu ama yarın tam taahhüt bitiş tarihi olduğundan sen kurtarabilirsin belki.

Ondan arayıp sor oluyor mu diye.

Hocam aynı paketteyiz ve sizden 2 gün önce benim de taahhütüm bitecek kurtulacağım Vodafone ADSL'den. Taahhüt bitmeden 1 hafta önce ayrılacağım ben. İptal olana kadarki süre faturalandırılır. Yani aralık ayında da faturanız çıkacak ve son ödeme tarihi ocak olacak.
Ceza yememek için ne kadar süre önce çıkmalıyız dedim Vodafone'a hepsi farklı cevap verdi. Siz kaçında geçiş işlemlerini başlatacaksınız?

Aynı şekil de 4 Aralıkta da bizim sözleşmemiz bitiyor. Acaba ne zaman iptal ettirmeliyiz? Yoksa 1 hafta önceden geçiş işlemlerini başlatmalı mıyız? Eğer 1 hafta önceden başlatırsak ceza gelir mi? Boşu boşuna para ödemek istemiyorum.

Hocam aynı paketteyiz ve sizden 2 gün önce benim de taahhütüm bitecek kurtulacağım Vodafone ADSL'den. Taahhüt bitmeden 1 hafta önce ayrılacağım ben. İptal olana kadarki süre faturalandırılır. Yani Aralık ayında da faturanız çıkacak ve son ödeme tarihi Ocak olacak.
Ayın 5-6 sı gibi başvurmu yapıcağım türknet e

Mümkün olan en kısa sürede geçiş yaptırman gerek. Çünkü daha önceden geçiş başvurusu yapmadığın için ve internetin gelene kadar mevcut interneti kullanacağın için diğer ayın taahhütsüz bedelini de ödüyorsun. Yani diğer ay bu ayın ondan sonraki ay diğer ayın faturasını ödeyerek çıkabiliyorsun.

Bende öyle oldu ama yarın tam taahhüt bitiş tarihi olduğundan sen kurtarabilirsin belki.

Hocam daha 1 ay var arkadaşın taahhütünün bitmesine. Yarın bitiyor olsaydı dedikleriniz doğru olurdu.
Aynı şekil de 4 Aralıkta da bizim sözleşmemiz bitiyor. Acaba ne zaman iptal ettirmeliyiz? Yoksa 1 hafta önceden geçiş işlemlerini başlatmalı mıyız? Eğer 1 hafta önceden başlatırsak ceza gelir mi? Boşu boşuna para ödemek istemiyorum.
Hocam normalde aynı ay içerisinde başvurunca ceza gelmemesi lazım fakat ben işimi sağlama alacağım. 7-8 gün önce başvuracağım. Siz 1'inde başvurun bence. Diğer türlü süreyi geçerseniz bu seferde taahhütsüz fiyattan faturalandırırlar.

Önce hızınızı sorgulayın.

Vodafone akıllıymış. 12 ay için vaktinden önce taahhüt bozmaya değmez. 1 yıldan uzun taahhüt olsa ödemekten kurtulabilirdiniz de.

Vaat ettikleri hızdan tatmin olursanız şu hizmetlerine abone olabilirsiniz.

Hat değerlerinizi de paylaşmanız yerinde olacaktır.

Bitiş tarihi 12. Ayda tam 1 ay var şuan

Yeni konular

Geri
Yukarı