Voleybol vs Hukuk

SmaçörErkek

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Voleybolcu
Yıllardır profesyonel voleybol oynuyorum. İleridede bir klupte oynayabileceğimi kesin olarak düşünüyorum ama bir yandan da aklım savcılığa veya ağır ceza avukatlığına gidiyor. Sizce hangisi?

Hukuk okuyorum, merak ettiğin bir şey varsa sor. Voleybol ilgini çekiyorsa oradan devam et, savcılık ilgini çekiyorsa buradan devam et :)

Savcı olmayı çok çok istiyorum ama günümüzde torpilsiz savcı olunmuyor diye bir sürü yazı görmüşlüğüm var ve başaramazsam yıllarımı araya verip voleybolcuda olamayacağımı biliyorum çok kararsızım hocam.

Savcı olmayı çok çok istiyorum ama günümüzde torpilsiz savcı olunmuyor diye bir sürü yazı görmüşlüğüm var ve başaramazsam yıllarımı araya verip voleybolcuda olamayacağımı biliyorum çok kararsızım hocam.
Doğru ve savcılık için yapacağın staj avukatlıktan çok farklı ve daha uzun. Bunu da bil yani, kolay kolay savcı olamıyorsun.

Bence savcılık veya ağır ceza avukatlığı yani ben bu mesleği tercih ederdim. Siz ne istiyorsunuz ya da düşünüyorsunuz?

Savcılık istiyorum ama başarılı olamamaktan korkuyorum eğer başarılı olamazsam yıllarımı araya veririm voleybolcuda olamam sokakta aç yatarım.

@181951 siz hukuk okuduktan sonra ne yapmak istiyorsunuz hocam.

@181951 siz hukuk okuduktan sonra ne yapmak istiyorsunuz hocam.
Okuduğum üniversitenin diploması sayesinde avukatlık düşünüyorum, normal şartlarda savcılık cezbedici olabiliyor. Ek olarak yazılım da okuyorum. Muhtemelen yazılımın da etkisiyle avukatlık daha rahat olacaktır benim için.

Geri
Yukarı