Hukuk vs yazılım

Sözel zekanın daha iyi olduğuna inanıyorsan Hukuk, sayısal zekan daha iyiyse Yazılım.

Sözel zekan iyi ve yazılımı seçersen büyük ihtimalle mutsuz olursun.

Sayısal zekan iyi ve hukuk seçersen yine mutsuz olursun. Hatta bırakabilirsin. Genelde Hukuk TM olduğu için bazen sayısalcıların tercihi olabiliyor ve bu yüzden birçok arkadaşım bu şekilde okulu bıraktı.

@721851 :D

10 yıldır yazılım yazınca ister istemez bir yorgunluk biniyor. Yeni başlayan biri için önermemenin nedeni 2 tane sebepten.
  • Gözü bozuyor
  • Sosyal hayatın yoksa moralini bozar
Göz bozması: Sürekli ekrana baktığın için ister istemez gözlük takıyorsun bir süreden sonra.
Sosyal yaşam: Sadece yazılım yazan biri bir süre sonra sosyal hayattan kopabiliyor. O yüzden sosyal hayat ile dengeyi sağlamak gerekiyor.

10 yıldır yazabiliyorsam dengeyi sağlayabildiğim için :D

8 saat sabit yurtdışında işler genelde gördüğüm kadarıyla.

Zaman kavramı değişiyor. Düzenli genelde 6 - 8 saat arası.
Lakin bazen proje yetişmesi gerekince bu süre 16 - 18 saate kadar artabiliyor.

@721851 :D

10 yıldır yazılım yazınca ister istemez bir yorgunluk biniyor. Yeni başlayan biri için önermemenin nedeni 2 tane sebepten.
  • Gözü bozuyor
  • Sosyal hayatın yoksa moralini bozar
Göz bozması: Sürekli ekrana baktığın için ister istemez gözlük takıyorsun bir süreden sonra.
Sosyal yaşam: Sadece yazılım yazan biri bir süre sonra sosyal hayattan kopabiliyor. O yüzden sosyal hayat ile dengeyi sağlamak gerekiyor.

10 yıldır yazabiliyorsam dengeyi sağlayabildiğim için :D

Zaman kavramı değişiyor. Düzenli genelde 6 - 8 saat arası.
Lakin bazen proje yetişmesi gerekince bu süre 16 - 18 saate kadar artabiliyor.

1.25 Astigmat var zaten gözlük takıyorum PC başında dışarıda takmasamda o sıkıntı değil :D
Yazılım hariç gastronomiye çok hevesliydim meslek olarak mantıklı olmayacağına kanaat getirdiğimden şimdi yazılım kesin benim için aklımda başka meslek canlanmıyor kendime pek.

Size kalmış. Önünüzdeki 25 sene boyunca bu mesleği yapacak sizsiniz. Hangi meslekte daha memnun ve mutlu olacaksanız o mesleği yapmanız gerekir. M.T.O.K imkanı iyi de sırf imkanı iyi diye de gidip M.T.O.K için yazılım okumayın. İçinizde okuma isteği varsa öyle okuyun.

Geri
Yukarı