Volkswagen Passat vs Skoda Superb

Superb tercih edilmeli , bana kalırsa tip olarak en beğendiğim araç olmasına rağmen passat türkiyede adam olmuş bir araçtır başka ülkelerde pekte geçerliliği yoktur “siparişle doldurulmamış şekilde” , dingil mesafesinin artışı yol tutuşunuda artıracaktır , en boş paketlerde superb daha fazla donanım barındırıyor ancak lifeback özelliği bana kalırsa sesi bir miktar içeriye aldığı için pekte cazip gelmiyor, ben rahatımla bineceğim fonksiyonel olsun daha güçlü olsun diyorsanız superb ama ikinci eldede hızlı satılsın değeri çok düşmesin , karşıdan da felanca bunu almış desinler diyorsanız passat.

peki sizce;
1- Superb 1.5 TSI 150 beygir 250 tork manuel (en boş) 2018 100.000TL
2- Passat 1.4 TSI 125 beygir 200 tork manuel (en boş) 2018 87.000TL
Hangisi alınmalı?
2. Seçeneği seçerdim motordan dolayı.Sebebiyse 150 beygiri 1.5 Lt gibi küçük hacimli bir motorun uzun kullanımında sıkıntı çıkarma olasılığıdır.Özellikle VW'nin 1.4 TSI 160'lık motoru çok fazla arıza yapar.

2. Seçeneği seçerdim motordan dolayı.Sebebiyse 150 beygiri 1.5 Lt gibi küçük hacimli bir motorun uzun kullanımında sıkıntı çıkarma olasılığıdır.Özellikle VW'nin 1.4 TSI 160'lık motoru çok fazla arıza yapar.

Yeni motorların çoğu bu şekilde 1.5 ecoboost mondeo kullanıcısıyım 160 beygir henüz çok yorulmadı ancak 70binde sorunda çıkarmadı , aynı şekilde bmw 4.18 1.5 motora 140 beygir insignia 1.5 motora 160 yeni civic sports 1.5 motora 180 beygir olarak geliyor firmalar böyle sorun çıkartacak prestij kaybettirecek konuda bu riski alacağını sanmıyorum ki teknoloji değişiyor eski mantıkla bu beygir bu motora fazla denemez.

Yeni motorların çoğu bu şekilde 1.5 ecoboost mondeo kullanıcısıyım 160 beygir henüz çok yorulmadı ancak 70binde sorunda çıkarmadı , aynı şekilde bmw 4.18 1.5 motora 140 beygir insignia 1.5 motora 160 yeni civic sports 1.5 motora 180 beygir olarak geliyor firmalar böyle sorun çıkartacak prestij kaybettirecek konuda bu riski alacağını sanmıyorum ki teknoloji değişiyor eski mantıkla bu beygir bu motora fazla denemez.
Ben çevremdekilerin yaşamış oldukları sorunları görerek bunları yazıyorum.Daha VW'nin üstünü örtmeye çalıştığı emisyon skandalı varken,prestijlerini önemseyeceklerini sanmıyorum.Hepsinin tek derdi para ne yazık ki.

zaten 25 beygir 50 tork olan aradaki fark passat'ta olsa bile en fazla 15 bin fark eder, o fark da superb ile passat arasındaki fiyat farkı değil mi? yani passat her halukarda daha mantıklı.

peki sizce;
1- Superb 1.5 TSI 150 beygir 250 tork manuel (en boş) 2018 100.000TL
2- Passat 1.4 TSI 125 beygir 200 tork manuel (en boş) 2018 87.000TL
Hangisi alınmalı?
Güç istiyorsam SuperB, Daha iyi konfor istiyorsam Passat alırdım fakat SuperB in en boşundaki özellikler Passat'tan fazla o yüzden SuperB derdim ben.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı