Skoda Superb vs Passat

SuperB daha F/P bir otomobil. Aradaki ufak malzeme kalitesi seçime büyük katkı sağlamaz. İkisi de aynı pakette ise büyük ihtimalle SuperB daha doludur ve daha ucuzdur. VW full pakette olması gereken birçok şeyi opsiyon olarak kakalamaya çalışan çakal bir marka çünkü.

Passatçı tayfaya seri üzgün...
Yok be. Birileri diyordu Türkiye'deki en hızlı Passat diye 2.0TDI 4motion gösteriliyordu. Bunu buraya yazıyorum en geç 1 yıl içerisinde 06 BT 7618 plakalı Passat B6 2.0TSI Türkiye'nin en hızlı Passat'ı olacak. Belki C63 AMG geçer.

Arabayı kullanların biri babam diğeri ise aile dostumuz. İkisi de 20 yılın üstünde ehliyetleri var. Bizzat qashqai kullanan babam 40 yıllık ehliyet sahibi.

Ben de ona şaşırdım hocam. 1.4 tsı hem de benzinli ile nasıl stop ettirdi diye. Sonradan aracın özelliklerine baktığımda torklarının farklı olduğunu gördüm.

Bu işlerde tork olayı beygir olayından çok daha gerekli. Qashqai de 250 tork varken SuperB'de ise 200. aradaki fark 50 bile olsa kalkışta çok etkiliyor.

Başarılı bir motor olduğu kesin fakat benim beğenmediğim özelliği SuperB'nin active serisinde 125bg olan motoru kullanması. 150bg varken neden 125 koyuyorlar aklım almıyor.
qashqai'de 150-200 bg olsa bile ton farkından superB bu yarış konusunda alır tork beygirden daha önemli dediğiniz gibi.

TSI Güzel motor fakat superB qashqai'den daha iyi bir motora sahip kullanıcıda sıkıntı yok belki ikiside aynı hızda gidiyordu oda basabilirdi qashqai sürücüsüde?
Bazı motorları çok sorunludur. Nam salmış EA888 serisi özellikle. Ya da 1.4TSI supercharged motorlar. Bu motorlar sorunludur girilmemelidir bence.

Edit: Bu arada imzamda görülen araçları en az 10.000km bindiğimden ekledim. Ki Laguna'da 100 bin küsur km, Passat'tada en az 20 küsur bin km bulunmuşluğum var.

Yok be. Birileri diyordu Türkiye'deki en hızlı Passat diye 2.0TDI 4motion gösteriliyordu. Bunu buraya yazıyorum en geç 1 yıl içerisinde 06 BT 7618 plakalı Passat B6 2.0TSI Türkiye'nin en hızlı Passat'ı olacak. Belki C63 AMG geçer.
Passat sekiz silindirli bir araç mı? C63 AMG Sekiz silindir 801 beygir oluyor hatta internette araştırabilirsiniz AMG yazılımsız bile farkı koyar mercedes böyle bir araç bazı araçlarını ben desteklemiyorum bmw m5 e60 aracı 2007 modelinde 500 beygir olmasına rağmen mercedes 2020 modelinde bile 125 beygirlerde geziyor ve bunu insanlara kakalıyor ben bu durumdan asla hoşlanmıyorum ama görünüş olayına asla birşey diyemem ve üstüne tanımam.

Passat sekiz silindirli bir araç mı? C63 AMG Sekiz silindir 801 beygir oluyor hatta internette araştırabilirsiniz AMG yazılımsız bile farkı koyar mercedes böyle bir araç bazı araçlarını ben desteklemiyorum bmw m5 e60 aracı 2007 modelinde 500 beygir olmasına rağmen mercedes 2020 modelinde bile 125 beygirlerde geziyor ve bunu insanlara kakalıyor ben bu durumdan asla hoşlanmıyorum ama görünüş olayına asla birşey diyemem ve üstüne tanımam.
Farkındaysanız belki dedim. Ama işin şakası bir yana hem LPG sıvı enjeksiyon hem benzinle zamanında K04 turbo 1barda 100-200 15sn sürmüştü. Araç şu an K04 turboya sahip. Turbo palleri yurt dışından gelecek değişecek. Yakıt olarak hem etanol hem de LPG kullanılacak. Motor içi komple forged sayılabilir. VVT ayarı vs ile baya güç üretir. Bu arada kilogram farkından dolayı baya karda. Ve turbo 60mm belki 65mm çıkartılabilir.

Farkındaysanız belki dedim. Ama işin şakası bir yana hem LPG sıvı enjeksiyon hem benzinle zamanında K04 turbo 1barda 100-200 15sn sürmüştü. Araç şu an K04 turboya sahip. Turbo palleri yurt dışından gelecek değişecek. Yakıt olarak hem etanol hem de LPG kullanılacak. Motor içi komple forged sayılabilir. VVT ayarı vs ile baya güç üretir. Bu arada kilogram farkından dolayı baya karda. Ve turbo 60mm belki 65mm çıkartılabilir.
Bence passat bu kadar şeyi kaldırmayabilir çünkü dediğiniz ürünler gerçekten iyi bir araç ister ve bu özellikler passatda yok AMG'ye yapılır diyeceğimde bu bir insana çok bir maliyete patlar oyüzden böyle işe girmek cesaret ister açıkcası ve LPG 2014 2013'lerde var diye hatırlıyorum.

TSI Güzel motor fakat superB qashqai'den daha iyi bir motora sahip kullanıcıda sıkıntı yok belki ikiside aynı hızda gidiyordu oda basabilirdi qashqai sürücüsüde?
Qashqai'nin daha iyi motoru olduğunu iddia etmedim ki. "TSI güzel motor fakat superB qashqai'den daha iyi bir motora sahip" diyorsun e zaten TSI SuperB de var?
Motora o kadar işlem yapıp LPG'li kullanmak da değişik bir tercih olmuş.

Bence passat bu kadar şeyi kaldırmayabilir çünkü dediğiniz ürünler gerçekten iyi bir araç ister ve bu özellikler passatda yok AMG'ye yapılır diyeceğimde bu bir insana çok bir maliyete patlar oyüzden böyle işe girmek cesaret ister açıkcası ve LPG 2014 2013'lerde var diye hatırlıyorum.
Bu araç orijinal Passat 2.0TSI ve şasesinin özellikleri neredeyse R36 ile aynı. Süspansiyon vs her şey aynı sayılabilir. Aracınn üzerinde spor süspansiyon, R36 tablalar vs var. Şanzıman Aisin AL6 tork konvertörlü şanzıman. Onada güçlendirme yapılacak. Yürüyünce atarım ve sizi de etiketlerim.

Qashqai'nin daha iyi motoru olduğunu iddia etmedim ki. "TSI güzel motor fakat superB qashqai'den daha iyi bir motora sahip" diyorsun e zaten TSI SuperB de var?

Aynı motora sahipler fakat tork farkıyla her türlü superB alır yarışı.

LPG olmazsa olmaz. Neden derseniz sebebi şu: Birincisi yakıt yetmiyor ( bir kere 1.8 bar açtı lpg ile beraber AFR zor 14,97'de dengeleyebildi.), ikincisi ise hem daha ucuza gidiyor.
Aynı motora sahipler fakat tork farkıyla her türlü superB alır yarışı.
Aynı motorlara sahip değiller. 1.4TSI VAG grubunda vardır, 1.4TCe ise Renault ve Nissan grupta vardır.

Geri
Yukarı