Volkswagen Passat vs Skoda Superb

SuperB. VW, piyasada artık ne çıkarsa iyiymiş gibi görülen bir marka olmaya başladı artık. Plastik araba al üzerine VW amblemi apıştır çoğu kesim "Aaa kaliteli araba" der direk:) Yanlış anlaşılmasın VW'yi kötülemiyorum burada. İnsanlar sanki ondan daha iyisi yokmuş gibi davranıyor sadece. Ayrıca fiyatları aşırı şişirilmiş bence. Arkadaşımda var SuperB araba cidden iyi yani.

SuperB konfor olarak ferahlık olarak daha iyi aynı şekilde dış tasarımıda fakat performans konusunda birşey diyemem ama bana sorsalar S60 alırdım :D

Tabiki passat hocam. Segment ve sınıf aynı olsa da hatta iç tasarımda yakın benzerlik gösterse de, prestij yönünden passat.

Kesinlikle SuperB. Çünkü Passat'ın Comfortline paketinde olmayan özellikler (Led farlar, Hız sabitleyici vs.) SuperB'de mevcut Fiyat olarak da daha uygun zaten. O yüzden SuperB derdim ben.

İkiside VW grup aracıdır, yani aynı motor, aynı tasarım dili ve aynı karoseri kullanmaktadır. SuperB aynı fiyata oranla Passat'tan daha dolu bir donanım listesiyle gelir, ekstra dingil mesafesi emin olmamakla birlikte daha uzun diye biliyorum yani Passat'tan geniştir. Ayrıca bağaj kapağı arka camla beraber kalktığı yani liftback olduğu için muazzam bir yükleme ortamı sunar. Kesinlikle alacak olsam SuperB.

Kesinlikle SuperB. Çünkü Passat'ın Comfortline paketinde olmayan özellikler (Led farlar, Hız sabitleyici vs.) SuperB'de mevcut Fiyat olarak da daha uygun zaten. O yüzden SuperB derdim ben.
peki sizce;
1- Superb 1.5 TSI 150 beygir 250 tork manuel (en boş) 2018 100.000TL
2- Passat 1.4 TSI 125 beygir 200 tork manuel (en boş) 2018 87.000TL
Hangisi alınmalı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı