Volkswagen Polo'da start stop çalışmıyor

avricaS

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, üç hün önce Volkswagen polo 2022 aldım. Aracımda start stop mevcut ancak ışıklarda durduğumda devreye girse bile ayağımı frenden çekmediğim halde anında aracı tekrar çalıştırıyor. Durum çok moralimi bozmaya başladı. Aracı 100km hiç durmadan sürsem bile çalışmıyor. Araç şu an 360kmde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, üç hün önce Volkswagen polo 2022 aldım. Aracımda start stop mevcut ancak ışıklarda durduğumda devreye girse bile ayağımı frenden çekmediğim halde anında aracı tekrar çalıştırıyor. Durum çok moralimi bozmaya başladı. Aracı 100km hiç durmadan sürsem bile çalışmıyor. Araç şu an 360kmde.

Sıfır aldıysaniz yetkili servisi ile görüşün bence.

Araçta açık olan ilave özelliklerden bir şeyler var mı? Örnek yeni ısınmakta ve henüz kendine gelememiş motor durduğunda kapatmaz kendini. İkinci durum klima, teyp, sislerin açık olması vs. bu durumlarda etkiler. Bunların haricinde kapatmıyorsa özelliği devreye sokan tuşu açık kapamayı deneyin. Normalde ilk çalıştıktan sonra otomatik devreye girmesi gerekir.

Hocam aracınız 0 olarak almışsınız anladığım kadarıyla. Haliyle daha garantisi devam ediyordur.
En doğru bilgiyi ve çözümü servise giderek alabilirsiniz. Normal şartlarda frene bastığınız süre boyunca start-stop'un devreden çıkmaması lazım, akünün az olması durumunda vs. start-stop devreye girmez fakat anlattığınız olayın bu durumla bir ilgisi yok gibi.

Otomatik değilse debriyaja basmanız durumunda çalışır.
Servise gidin, daha 360 kilometredeki bir arabada sorun varsa garantiden karşılanması gerekir.

Klima, ısıtma vs. donanımlar devredeyse bu durum yaşanabiliyor. Tamamen boşta olduğu bir durumda deneyin aynı sorun devam edecek mi

Bazı araçlarda ayak frenden çekilmese de direksiyon hareket ettirildiğinde de motor çalışır. Belki direksiyonu hareket ettiriyorsundur.

Klima, ısıtma vs. donanımlar devredeyse bu durum yaşanabiliyor. Tamamen boşta olduğu bir durumda deneyin aynı sorun devam edecek mi
Klima ve donanımlar kapalı hocam.
Bazı araçlarda ayak frenden çekilmese de direksiyon hareket ettirildiğinde de motor çalışır. Belki direksiyonu hareket ettiriyorsundur.
Sadece frene basıyorum direksiyona dokunmuyorum.
Hepinize teşekkür ediyorum yarın ilk iş servisi arayacağım.

Geri
Yukarı