Voltaj Vermeden Overclock Yapmak

Kazuhira Miller

Kilopat
Yer
Mother Base
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, sistemimdeki PSU sisteme ucu ucuna yettiğinden, orta seviye bir OC yapamıyorum. Ben de bu yüzden voltaj vermeden işlemci ve RAM'lerin frekansını biraz arttırmak istedim. Bu işlemi ilk defa yapacağım için sizlere danışmadan yapmak istemedim. Biliyorum internette bununla ilgili bir sürü konu var ama her işlemciye yapılan OC aynı olmadığından, ben kendi işlemcime ve RAM'ime sizlere sorarak OC yapmaya karar verdim. Aşağıya AIDA64 programından aldığım ekran görüntülerini attım.

Anakart
ANAKART.PNG

İşlemci
İŞLEMCİ.PNG

Bellekler
BELLEKLER.PNG

BIOS Özellikleri
BIOS ÖZELLKİKLERİ.PNG

Overclock Özellikleri
OVERCLOCK ÖZELLİKLERİ.PNG

Evet arkadaşlar bu bilgilere bakarak bana işlemci ve RAM'i hangi frekanslarda ayarlayacağımı söyler misiniz lütfen? Eğer eksik attığım bir bilgi filen varsa lütfen belirtin.

NOT: Arkadaşlar işlemci aslında 2.66 GHz ama bu programda neden 2000 MHz gözüktüğünü anlayamadım. Bu arada işlemcinin üzerinde stok fan var.

Bana yardım edebilecek birisi yok mu ?

Lütfen arkadaşlar İşlemci ve RAM' lerin hızını biraz da olsa arttırmak istiyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı