Voltaj yüksekliğinden ekran kartı yandı

bayara

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, eski bir ikincil monitör kullanıyordum. Bir anda bozulunca teknik desteğe verdim, voltaj yüksekliğinde dolayı ekran kartının yandığını söylediler.
Bu neden olur? Diğer ekipmanlarım da tehlike altında mı? Kullandığım üçyoldan dolayı mıdır? Teşekkürler.

Monitörün mü bozuldu yoksa ekran kartın mı?
Monitörün ekran kartı bozuldu dediler

LG'nin kendi servisi aslında, dedim acaba monitörde de ekran kartı mı var. Her neyse monitör voltaj yüksekliğinden hasar gördü kısaca. Talihsizlik midir yoksa diğer ekipmanların hasar görmemesi için yapabileceğim bir şey var mı?

Monitörün ekran kartı bozuldu dediler.

LG'nin kendi servisi aslında, dedim acaba monitörde de ekran kartı mı var. Her neyse monitör voltaj yüksekliğinden hasar gördü kısaca. Talihsizlik midir yoksa diğer ekipmanların hasar görmemesi için yapabileceğim bir şey var mı?

Bilmiyorum benim bildiğim devre kartı filan var.
Servis işi bizden iyi biliyor verebilirsin o zaman dediğin gibi LG'nin servisi ise.

Monitörün ekran kartı bozuldu dediler

Genel bilgiyi geçtim Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyorum ona rağmen böyle bir bilgi duymadım. Belki kafası güzel olmayan birine götürüp gösterebilirsiniz ya da işin doğrusunu öğrenmek açısından tekrar aynı kişiye sorabilirsiniz. Monitörünüzü gönderip ekran kartı hakkında bilgi alma konuusnda bir teknoloji duymadım ben.

Monitörün ekran kartı bozuldu dediler.

Servisteki teknisyenlerin kafası güzel herhalde monitörün ekran kartı ne arkadaş.

Voltaj yüksekliği akım korumalı priz ile düzeltilebilir. Gerçek bir koruma için Schneider marka öneririm. Diğer bileşenler zarar gördüyse bile bunu bilmeniz çok mümkün değil. Şu an çalışmayan bir parça yoksa kafanıza takmayın. Bu arada birden fazla uzatmalı priz kullanıyor musunuz?

Voltaj yüksekliği akım korumalı priz ile düzeltilebilir. Gerçek bir koruma için Schneider marka öneririm. Diğer bileşenler zarar gördüyse bile bunu bilmeniz çok mümkün değil. Şu an çalışmayan bir parça yoksa kafanıza takmayın. Bu arada birden fazla uzatmalı priz kullanıyor musunuz?
Evet bir prizin 2. Üçyolunda takılı şu an bilgisayar ve ekipmanları.
Schneider markanın tekli prizini alsam, üçyolları da aynı şekilde bıraksam olur mu? Yoksa bir tane 4lü schneider priz alıp öyle mi kullanmak gerekir?

Yeni konular

Geri
Yukarı