Volvo S60R Hakkında ne düşünüyorsunuz?

volvoseverim

Centipat
Sizce bu araç nasıl? Merakımdan soruyorum fikirlerinizi merak ediyorum. 300 HP 400 nm olması ve stock sesi etkiliyor beni. Görüntüsü de ayrı hoş. Tam bir sleeper.

S60 R'larda kullanılan 2.5 motor daha önceki 850 ve S-V70R'larda bulunan 2.3R kadar dayanıklı değil. Yine bu araçta bulunan haldex 4 çeker sistemi de çok başarılı değil. Özellikle biraz yükleme yaptınız an arka çekerin tamamen iptal olması söz konusu. Otomatik viteslerinde bulunan aisin şanzıman aracı manueline oranla ciddi derece hantal bir performansa sokuyor. Bir de bu araçların zamanında oldukça uygun fiyatlı olması sebebi ile yazılım ve downpipe ile adeta ciğerleri söküldü. Türkiye'de temiz birkaç S60r var ki o araçlarda asla satılığa çıkmıyor. Ben bir Volvo'cu olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki düzgün kullanılan bir Volvo uzun yıllar bir Japon gibi yağ su değişimi ile sizi götürür, bitik bir Volvo ise 2 Volvo parası harcasanız düzen tutmaz. Öte yandan S60 MK1 Volvo'nun manevra ve arka diz-baş mesafesi olarak en kötü arabasıdır. Şahsen S60R yerine 2.3 yada 2.4 T5 'ini tercih etmek motor ve yürüyen konusunda çok daha sorunsuz bir tercih olur.

S60 R'larda kullanılan 2.5 motor daha önceki 850 ve s-V70R'larda bulunan 2.3r kadar dayanıklı değil. Yine bu araçta bulunan haldex 4 çeker sistemi de çok başarılı değil. Özellikle biraz yükleme yaptınız an arka çekerin tamamen iptal olması söz konusu. Otomatik viteslerinde bulunan aisin şanzıman aracı manueline oranla ciddi derece hantal bir performansa sokuyor. Bir de bu araçların zamanında oldukça uygun fiyatlı olması sebebi ile yazılım ve downpipe ile adeta ciğerleri söküldü. Türkiye'de temiz birkaç S60r var ki o araçlarda asla satılığa çıkmıyor. Ben bir Volvo'cu olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki düzgün kullanılan bir Volvo uzun yıllar bir Japon gibi yağ su değişimi ile sizi götürür, bitik bir Volvo ise 2 Volvo parası harcasanız düzen tutmaz. Öte yandan S60 MK1 Volvo'nun manevra ve arka diz-baş mesafesi olarak en kötü arabasıdır. Şahsen S60r yerine 2.3 ya da 2.4 t5'ini tercih etmek motor ve yürüyen konusunda çok daha sorunsuz bir tercih olur.

Hocam bende ilk başta V70R lara bakmıştım lakin sarı sitede bir varlar bir yoklar. O yüzden S60r a yöneldim.

Hocam bende ilk başta V70rlara bakmıştım lakin sarı sitede bir varlar bir yoklar. O yüzden S60r a yöneldim.

Özellikle 2.5 motorluları arıyorum bu arada o yüzden. 2.3R lar var lakin görüntüleri 2.5'ler kadar hoşuma gitmiyor.

Hocam bende ilk başta V70rlara bakmıştım lakin sarı sitede bir varlar bir yoklar. O yüzden S60r a yöneldim.

Hocam V70'den kastım 2000 öncesi P80 platformu diye geçen kasanın R olanları. 2000 sonrası zaten S60r ile aynı platformda. Dediklerime ilave olarak aktif süspansiyon vs gibi konularda da S60r oldukça masraflı bir Volvo modeli. Sahibindende 3 tane araç var bir Volvo'cu gözü ile her biri bitik araçlar. Bir tanesi zaten önden kazalı far silecekleri iptal edilmiş, bir diğerinin arka Volvo yazısı yüksel modellere terfi ettirilmiş. Sadece ayda bir iki defa binerim derseniz evet alınabilir ancak gündeye binecekseniz tercihen S60 2.0T yada T5 hatta bence Turbo lagı sonrası koltuğa yapıştıran performansı ile 2000 öncesi bir 2.0 T5 Volvo almak çok daha doğru. Emin olun o ilandaki S60 R 'ları aldığınızda Volvo'ya tövbe edersiniz. Küçüktunç Volvo'nun şahsi aracı tanırım kendilerini, bu gibi kondisyonda bir araç bulursanız o zaman kaçırmayın.

Dosya Ekleri

• 338683379_221426037136771_2697912538208480968_n.jpg
    338683379_221426037136771_2697912538208480968_n.jpg
    154,7 KB · Görüntüleme: 23
Hocam V70'den kastım 2000 öncesi P80 platformu diye geçen kasanın r olanları. 2000 sonrası zaten S60r ile aynı platformda. Dediklerime ilave olarak aktif süspansiyon vs gibi konularda da S60r oldukça masraflı bir Volvo modeli. Sahibindende 3 tane araç var bir Volvo'cu gözü ile her biri bitik araçlar. Bir tanesi zaten önden kazalı far silecekleri iptal edilmiş, bir diğerinin arka Volvo yazısı yüksel modellere terfi ettirilmiş. Sadece ayda bir iki defa binerim derseniz evet alınabilir ancak gündeye binecekseniz tercihen S60 2.0t ya da T5 hatta bence Turbo lagı sonrası koltuğa yapıştıran performansı ile 2000 öncesi bir 2.0 T5 Volvo almak çok daha doğru. Emin olun o ilandaki S60 R'ları aldığınızda Volvo'ya tövbe edersiniz.

Teşekkürler hocam.

Hocam V70'den kastım 2000 öncesi P80 platformu diye geçen kasanın r olanları. 2000 sonrası zaten S60r ile aynı platformda. Dediklerime ilave olarak aktif süspansiyon vs gibi konularda da S60r oldukça masraflı bir Volvo modeli. Sahibindende 3 tane araç var bir Volvo'cu gözü ile her biri bitik araçlar. Bir tanesi zaten önden kazalı far silecekleri iptal edilmiş, bir diğerinin arka Volvo yazısı yüksel modellere terfi ettirilmiş. Sadece ayda bir iki defa binerim derseniz evet alınabilir ancak gündeye binecekseniz tercihen S60 2.0t ya da T5 hatta bence Turbo lagı sonrası koltuğa yapıştıran performansı ile 2000 öncesi bir 2.0 T5 Volvo almak çok daha doğru. Emin olun o ilandaki S60 R'ları aldığınızda Volvo'ya tövbe edersiniz. Küçüktunç Volvo'nun şahsi aracı tanırım kendilerini, bu gibi kondisyonda bir araç bulursanız o zaman kaçırmayın.

Aradığım tam sizin attığınız gibi bir şey hocam. Zaten sahibindendekiler 4 aydır satılmıyor belli yani bir şey olduğu.

Yeni konular

Geri
Yukarı