1.0 TSI hakkında ne düşünüyorsunuz?

Gene küçük hacimli araçlarda gördüğümüz emisyon vurgusu ve şehir içi kolay kullanım sunan bir motor. Ahım şahım bir yanı yok. Şehir içinde kimseyi pişman etmez ama bağajı ağzına kadar dolu bayram yolculuğunda 1.5TSI'ı aratır...

Gene küçük hacimli araçlarda gördüğümüz emisyon vurgusu ve şehir içi kolay kullanım sunan bir motor. Ahım şahım bir yanı yok. Şehir içinde kimseyi pişman etmez ama bağajı ağzına kadar dolu bayram yolculuğunda 1.5TSI'ı aratır...
1.5 Leon ile ufak kapıştık bugün. 2 araçta boştu arkasından hiç ayrılmadım yokuşta vs. Bu arada hocam siz hala var mısınız? Yıllar öncesinden hatırlıyorum sizi.

Demek var mıyım? Eskisi gibi olmasa bile arada uğruyorum 🙃

Şehir içinde ve tek kişiyle kullanımda farkı olmaz çünkü önceki abisinin tork değerlerini taşıyor. Ara hızlanmalarda abisi 1.5TSI kadar canlı ve atik olamıyor.

Ara hızlanmadan akstım 130'dan 150'ye kadar basit bir sollama olabilir. Bu motorun kötü olduğu anlamına gelmiyor ama sürekli 4 kişi ve bagajla binilirse hem tüketim hem de servis maliyetinin 1.5STI'dan fazla olacağını düşünüyorum..

Ah bizim çılgın enişteler...

Demek var mıyım? Eskisi gibi olmasa bile arada uğruyorum 🙃

Şehir içinde ve tek kişiyle kullanımda farkı olmaz çünkü önceki abisinin tork değerlerini taşıyor. Ara hızlanmalarda abisi 1.5TSI kadar canlı ve atik olamıyor.

Ara hızlanmadan akstım 130'dan 150'ye kadar basit bir sollama olabilir. Bu motorun kötü olduğu anlamına gelmiyor ama sürekli 4 kişi ve bagajla binilirse hem tüketim hem de servis maliyetinin 1.5STI'dan fazla olacağını düşünüyorum..

Ah bizim çılgın enişteler...
Hocam babamda T-Roc var 1.5 TSI bende Ibiza 1.0 TSI. T-Roc'u çok kullanmadım ama kullandığım zaman ciddi bir fark hissetmiyorum. Biraz daha diri ama ağırlık farkından aynı şeye geliyor. Benim araba daha hafif. Aslında ben 0-100 arasını beğenmiyorum ama 100-200 hızlanması güzel. 170-180'den sonra bayılıyor ama düz yolda iyi. Gaz tepkisi de güzel. Ben almadan önce forumlardan bakıyordum orada inanılmaz bir turbo lag olduğu söyleniyordu. Bazısı gaza basıp 1 gün bekliyoruz gibi şeyler yazıyordu. Bazen gecikme oluyor ama fark edilmez. Yağ yakıyor gibi şeyler de deniyordu. Ocak'ta aldım. Bayağı yattı araba son zamanlarda kullanmaya başladım şu an 6 binde. Yağ eksiltme gibi durumlar görmedim. Şu an bundan geçeceğim araba 1.5 Leon. Muhtemelen geçemem ama isteğim bu yönde. Seat alırım bundan sonra herhalde. Donanımı bayağı iyi oluyor.

Geri
Yukarı