VPN ile CS:GO Ping Düşürülebilir mi?

Uraniumhazee

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba.
Merak ettiğim bir konu var.

TF2 ve CS Go oynuyorum. Bu oyunlarda ping değerlerim yüksek. Bir vps kiralayıp openvpn ile bunu VPN'ye çevirmeyi planlıyorum. Merak ettiğim ise; eğer bu oyunların sunucuları Hollanda'da ise Hollanda'dan mı yoksa Almanya gibi bir ülkeden mi sunucu kiralamak mantıklı?

Bunun dışında VPN ping düşürür mü? Cevap evet ise lokasyon olarak Türkiye'ye mi yakın yoksa oyuna ait sunuculara mı yakın vps kiralamak daha mantıklıdır?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ping düşürür ancak TF2, CS:GO vs. oyunlarda VPN yasak diye biliyorum.
Bu konuda bir bilgim yok ama VPN yasak olmaması lazım. Ha eğer kullandığın oyunda ülke kısıtlaması varsa dedin gibi sorun olabilir ama CS GO ülke kısıtlamalı bir oyun değil. Bunun dışında WOW gibi yada uzak doğuda sunucusu olan oyunları oynayabilmek için VPN tarzı hizmet kullanan çok sayıda kişi ve hizmet var. Your Freedom bunlardan birisidir.

Benim bir sorum olacak. Ben şu an Almanya lokasyonlu bir vpn kullanıyorum. Openvpn ile sisteme bağlanıyorum. Oyunları bu vpn üzerinden oynamak için Cap tarzı programlara gerek var mı? Burada kastetmek istediğim şu; örneğin Your Freedom hizmeti alanlar bunun dışında oyunu bu sistemle çalıştırabilmek için WideCap, FreeCap, SocksCap gibi programlar kullanıyorlar. Benim bu programları kullanmama gerek var mı?

Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı