VPN ile sınırsız internet nasıl oluyor?

Arkadaşlar merhaba,
Dün bir arkadaş telefonda sınırsız internet yapabileceğini söyledi inanmadım. Fakat lise yıllarını hatırladım. O zaman başka bir arkadaş sürekli sınırsız internetinin olduğunu söylüyordu. Hatta akıllı tahtaya bağlayıp film açıyordu ve internet kullanımını bize gösterdiğinde aylık 100 GB'dan daha fazla kullanım vardı. Biraz araştırınca VPN ve telefonun internet ayarlarından bazı özellikleri değiştirerek yapıyorlar. Böyle bir şey nasıl olabilir? Benim bildiğim VPN ağı gizliyor, bedava interneti nasıl sağlıyor?
Örnekler.
https://www.youtube.com/results...
Hatta Facebook'ta parayla yapanlar bile var.
Not: Bunun yasal olup olmadığını bilmiyorum. Bu yüzden bu gönderi silinebilir.

Bunu Facebook'ta başka bir grupta paylaştım ve birisi Turkcell'in bazı sunucuları açık bıraktıklarından bahsetti. Muhtemelen o sunucular üzerinden interneti sağlıyorlar diye yorum yaptı. Ne kadar doğru bilemiyorum. Zaten bir saat sonra gönderi grup yöneticileri tarafından kaldırıldı.

Bunu Facebook'ta başka bir grupta paylaştım ve birisi Turkcell'in bazı sunucuları açık bıraktıklarından bahsetti. Muhtemelen o sunucular üzerinden interneti sağlıyorlar diye yorum yaptı. Ne kadar doğru bilemiyorum. Zaten bir saat sonra gönderi grup yöneticileri tarafından kaldırıldı.

Böyle bir şey gerçekten var mı bilmiyorum sunucu için bir fikrim yok. Lakin gerçekten bedava internet yabancı programlardan ayarlanarak yapılıyordu eskiden. Mobil veri üzerinden sanki bana da öyle geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir şey gerçekten var mı bilmiyorum sunucu için bir fikrim yok. Lakin gerçekten bedava internet yabancı programlardan ayarlanarak yapılıyordu eskiden. Mobil veri üzerinden sanki bana da öyle geliyor.
Arkadaşın yaptığı şey SSL değiştirerek interneti belli bir linkten geçirir. Büyük ihtimalle arkadaşın WhatsApp sınırsız interneti vardı ve SSL bypass kullanarak tüm İnternet harcamalarını WhatsApp üzerinden geçirdi.

Ek olarak şuan bu yorumu bu yöntemle paylaşıyorum :)

Arkadaşın yaptığı şey SSL değiştirerek interneti belli bir linkten geçirir. Büyük ihtimalle arkadaşın WhatsApp sınırsız interneti vardı ve SSL bypass kullanarak tüm İnternet harcamalarını WhatsApp üzerinden geçirdi.

Ek olarak şuan bu yorumu bu yöntemle paylaşıyorum :)
Şu an ben de bu yöntemle bunu yazıyorum. Hatta şakasız 427 GB yedim 1 ay içerisinde. Oyun oynanmıyorsa gerçekten iş görüyor.

Hangi operatör/paket ve nasıl yapıyorsunuz?

Vodafone'da herhangi bir sınırsız internet paketinde oluyor Turkcell ve Türk Telekom da sadece WhatsApp Pass'da deneme fırsatım oldu.

Nasıl olduğuna gelecek olursak kullanılan uygulama tüm interneti tek bir URL'den (ne desem bilmiyorum) geçiriyor. Mesela whatsapp.net ya da youtube.com gibi.

Uygulama ismi vermek isterdim ama forum olduğu için veremiyorum.

@Kindomyyy @EkmekArasiHDD Hangi operatör/paket ve nasıl yapıyorsunuz?
Türk Telekom Prime sınırsız sosyal. VPNjantit üzerinden 7 günlük bir kullanıcı adı alıyorum. V2rayNG uygulaması üzerinden de gelen config'i yapıştırıyorum. VPN'i açmadan önce import ettiğimiz config'i düzeltme kısmına girip aşağıya hangi uygulamadan sınırsız istiyorsak SNI kısmına onu yazıyoruz. Ben genelde WhatsApp üzerinden yaptığımdan. "c.whatsapp.net" yazıyorum. İsterseniz sınırsız Youtube varsa direkt "m.youtube.com" da yazabilirsiniz. En son olarak en aşağıda "Allow insecure" ayarını false'dan true yapıyoruz ve kaydedip çalıştırıyoruz. Bu olayla gelen giden ne kadar trafik varsa seçtiğimiz sınırsız uygulama üzerinden tünelliyoruz böylece gerçek anlamda sınırsız internetimiz oluyor. Kullandığım ROM'da VPN paylaşma bulunuyor ve root'da olduğu için TTL'i 65, VPN paylaşımını da açıyorum ve bilgisayarımda da sınırsız kullanıyorum. Ancak VPN yüzünden ping yüksek olacağından ötürü çok onlie oyun girmiyorum.

Türk Telekom Prime sınırsız sosyal. VPNjantit üzerinden 7 günlük bir kullanıcı adı alıyorum. V2rayNG uygulaması üzerinden de gelen config'i yapıştırıyorum. VPN'i açmadan önce import ettiğimiz config'i düzeltme kısmına girip aşağıya hangi uygulamadan sınırsız istiyorsak SNI kısmına onu yazıyoruz. Ben genelde WhatsApp üzerinden yaptığımdan. "c.whatsapp.net" yazıyorum. İsterseniz sınırsız Youtube varsa direkt "m.youtube.com" da yazabilirsiniz. En son olarak en aşağıda "Allow insecure" ayarını false'dan true yapıyoruz ve kaydedip çalıştırıyoruz. Bu olayla gelen giden ne kadar trafik varsa seçtiğimiz sınırsız uygulama üzerinden tünelliyoruz böylece gerçek anlamda sınırsız internetimiz oluyor. Kullandığım ROM'da VPN paylaşma bulunuyor ve root'da olduğu için TTL'i 65, VPN paylaşımını da açıyorum ve bilgisayarımda da sınırsız kullanıyorum. Ancak VPN yüzünden ping yüksek olacağından ötürü çok onlie oyun girmiyorum.
Neyse yöntemi açık ettiğinize göre şimdiden yeni yöntem arayışına gireceksiniz gibi.

VPN, Tor vs kullanarak internet kotani ISS'den saklayamazsin, bunlar network'de gezen datayi saklamaya yarayan unsurlar, ne kadar veri transferi yaptigini yine hesaplayabilirler.

Ucak seyahatindeki bavul gibi dusunebilirsin, bavulun icine ne koydugunu ve nereye gittigini anlamalarini zorlastirir, bavulu tartmalarina engel degil.

Geri
Yukarı