VPN işe yarıyor mu?

Vpnle kutuplara bile bağlansanız sonuçta aynı wifiden giriyorsunuz, her halükarda wifi geçmişinde gözükür ama aileniz çok sıkı değilse açıpta teker teker hangi sitelere girmişsiniz diye bakacağını pek zannetmiyorum.

Dediginiz sey yanlis. VPN'e baglanirsaniz yani uzaktaki bir sunucuya baglanirsiniz. Butun internet trafigi o sunucu uzerinden aktarilir. ISS tarafindan gorulemez yani. Hatta sirf bunun icin kurulmus vekil sunucular bile bulunuyor.

Eğer modeminde System log, sistem günlüğü türü bir ayar varsa kapatabilirsin.

1709979120534.png

Ailenin bakacağını hiç düşünmüyorum. O kadar çok korkuyorsan modem arayüz şifresini değiştir. Biri illede girecekse modemi sıfırlarsın, kayıt da silinir. Bir başka husus modem logunu silmek senin geçmişini direkt olarak her yerden silmez. ISS'de ve girdiğin sitenin sunucusunda bu bilgiler durur. İllegal içeriklere bakıyorsan açığa çıkabilir. Normal takılıyorsan bir şey olacağını düşünmüyorum.

Yeni Nesil Aileler daha bilinçli ve dikkatli artık.. İnternet Kullanma bilinçi .Çocuklarını zararlı içeriklerden korumak için hacker olan aileler biliyorum... 😃

Geri
Yukarı