VPN kullanılmamasına rağmen VPN uyarısı

Avardenk

Centipat
Modemde sorun var arkadaşlar zira mobil veri/ farklı bir ağ ile eriştiğim sitelerde aşağıdaki VPN var uyarısı alıyorum. Aynı zamanda telefondan da modeme bağlıyken bu sorunu yaşıyorum ama mobil veride sorun yok.

1685210116936.png

Oysaki VPN proxy ağım gibi.

1685210103082.png

Sonuç: Birçok siteye VPN var diye giremiyorum modemde sıkıntı var nasıl sorunu çözebilirim?

Modemde sorun var arkadaşlar zira mobil veri/ farklı bir ağ ile eriştiğim sitelerde aşağıdaki VPN var uyarısı alıyorum. Aynı zamanda telefondan da modeme bağlıyken bu sorunu yaşıyorum ama mobil veride sorun yok.

Eki Görüntüle 1796213

Oysaki VPN proxy ağım gibi.

Eki Görüntüle 1796212

Sonuç: Birçok siteye VPN var diye giremiyorum modemde sıkıntı var nasıl sorunu çözebilirim?

İnternet firmanız hangisi acaba ?

Comnet'in IP Adresleri anonsu "hosting" olarak geçiyor. Datacenter oldukları için. Bu firmada DPI engellemesi olmadığı için BTK engellemesine takılan sitelere sorunsuz VPN varmış gibi erişim oluyor banlanan vs. sitelere. Bunun artıları olduğu gibi bazı platformlarda eksileri de mevcut. Her sitede bu sorunu yaşamazsınız, sadece güvenlik amacıyla Comnet IP bloklarını engelleyen site veya platformlarda yaşanabilir. Bunun çözümü sabit IP adresi almakta olabilir bu kadar bilmiyorum firmayla iletişime geçin.

Comnet'in IP adresleri anonsu "hosting" olarak geçiyor. Datacenter oldukları için. Bu firmada DPI engellemesi olmadığı için BTK engellemesine takılan sitelere sorunsuz VPN varmış gibi erişim oluyor banlanan vs. sitelere. Bunun artıları olduğu gibi bazı platformlarda eksileri de mevcut. Her sitede bu sorunu yaşamazsınız, sadece güvenlik amacıyla Comnet IP bloklarını engelleyen site veya platformlarda yaşanabilir. Bunun çözümü sabit IP adresi almakta olabilir bu kadar bilmiyorum firmayla iletişime geçin.

Vodafone'dan geçtim onda da vardı aynı sorun

Comnet'in IP Adresleri anonsu "hosting" olarak geçiyor. Datacenter oldukları için. Bu firmada DPI engellemesi olmadığı için BTK engellemesine takılan sitelere sorunsuz VPN varmış gibi erişim oluyor banlanan vs. sitelere. Bunun artıları olduğu gibi bazı platformlarda eksileri de mevcut. Her sitede bu sorunu yaşamazsınız, sadece güvenlik amacıyla Comnet IP bloklarını engelleyen site veya platformlarda yaşanabilir. Bunun çözümü sabit IP adresi almakta olabilir bu kadar bilmiyorum firmayla iletişime geçin.
Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Vodafone'dan geçtim onda da vardı aynı sorun

Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Yukarıda yazdım hocam müşteri hizmetlerine bir sorun sabit IP aldığınızda çözülür mü ? diye. Yine de çözüm olmazsa yapacak bir şey yok, firma IP adreslerini değiştirmeyeceğine göre, süreniz bitince farklı firmaya geçiş yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı