VPN olmadan yasaklı sitelere girilebiliyor

Profxaen

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, ben son 1 2 aydır bu konudan endişeliyim arkadaşlar, bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.
Vodafone fiber kullanıyorum. Şu an yeni format attım Windows 11'e orijinal şekilde temiz kurulum yaptım. Modemi resetledim kaç kere yeniden bilgileri girdim.

Fakat hala yasaklı sitelere giriş yapabiliyorum. Kablolu ve kablosuzda. Bu konudan endişeliyim DNS zehirlenmesi gibi bir şeye ulaştım nette ama bilgisayarım da böyle bir şey var mı varsa nasıl temizlerim kısmına ulaşamadım. Telefonda veriye bağlanınca siteler yasak ama kablosuza (evdeki nete) bağlanınca sitelere görebiliyorum. İleride veri hırsızlığı olur mu ya da bu DNS zehirlenmesi mi? Bu şekilde endişelerim var, bilenler yardımcı olursa çok sevinirim.

DNS zehirlenmesini ilk defa duyuyorum. Yasaklı sitelere girilebiliyor olması bir sorun teşkil etmez. Evdeki küçük yaştaki kullanıcılar için endişe ediyorsanız güvenli internet hizmetine başvurabilirsiniz.

Merhaba, ben son 1 2 aydır bu konudan endişeliyim arkadaşlar, bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.
Vodafone fiber kullanıyorum. Şu an yeni format attım Windows 11'e orijinal şekilde temiz kurulum yaptım. Modemi resetledim kaç kere yeniden bilgileri girdim.

Fakat hala yasaklı sitelere giriş yapabiliyorum. Kablolu ve kablosuzda. Bu konudan endişeliyim DNS zehirlenmesi gibi bir şeye ulaştım nette ama bilgisayarım da böyle bir şey var mı varsa nasıl temizlerim kısmına ulaşamadım. Telefonda veriye bağlanınca siteler yasak ama kablosuza (evdeki nete) bağlanınca sitelere görebiliyorum. İleride veri hırsızlığı olur mu ya da bu DNS zehirlenmesi mi? Bu şekilde endişelerim var, bilenler yardımcı olursa çok sevinirim.
Daha ne istiyorsunuz 😍 (!)

Internet saglayiciniz belki yardim edebilir, musteri hizmetlerini arayin. Sorun olacagini sanmam. Bir ara Superonline bozulmustu herkese maksimum internet veriyordu ve yasakli sitelere girilebiliyordu.

DNS zehirlenmesini ilk defa duyuyorum. Yasaklı sitelere girilebiliyor olması bir sorun teşkil etmez. Evdeki küçük yaştaki kullanıcılar için endişe ediyorsanız güvenli internet hizmetine başvurabilirsiniz.
Hocam DNS zehirlenmesi DNS spoofing diye bir olay var. Sahte web sitelerine yönlendirici bişey kullanıcı bilgilerini çalmak için bilgisayardan ağdan söküp atılması anlaşılması zor birşeymiş tam kavrayamadım. Daha düne kadar yasaklı yasakliyken VPN kullanıp giriyorken ne değişti ağda bu şekilde her yere girebilir oldum. Bunu merak ediyorum ve ettikçe de karşıma bu olay çıkıyor ama dediğim gibi kavrayamadigim için olayı ben de var mı yok mu bilmiyorum.

Daha ne istiyorsunuz 😍 (!)

Internet saglayiciniz belki yardim edebilir, musteri hizmetlerini arayin. Sorun olacagini sanmam. Bir ara Superonline bozulmustu herkese maksimum internet veriyordu ve yasakli sitelere girilebiliyordu.
Hocam herşey sınırsız gibi görünüyor ama yolunda düzgün gitmeyen bir değişiklik var o canımı sıkıyor

Hocam izlerken daha iyi çeker (!) (bu arada dedemi izlerken yakaladım yani bende de aynı sorun var.)
Sizin iss niz nedir acaba

Hocam DNS zehirlenmesi DNS spoofing diye bir olay var. Sahte web sitelerine yönlendirici bir şey kullanıcı bilgilerini çalmak için bilgisayardan ağdan söküp atılması anlaşılması zor birşeymiş tam kavrayamadım. Daha düne kadar yasaklı yasakliyken VPN kullanıp giriyorken ne değişti ağda bu şekilde her yere girebilir oldum. Bunu merak ediyorum ve ettikçe de karşıma bu olay çıkıyor ama dediğim gibi kavrayamadigim için olayı ben de var mı yok mu bilmiyorum.

Dünden beridir varsa BTK çoğu sitede blokeyi kaldırdığı içindir.

Yeni konular

Geri
Yukarı