VR oyunları neden pahalı?

raquex

Hectopat
Oculues Store'daki oyunların fiyatlarına bakayım dedim 15 dolardan aşağı güzel (benim için) oyun yok, çoğu 20-30 dolar. 3 oyun alsam 500TL'yi rahatlıkla geçiyor. Steam'de oyunlar ucuz ama oynayabilmem için bilgisayarın dibinde olmam gerekki odam hiç büyük değil. Oculus Store'daki oyunlar neden bu kadar pahalı?

Son düzenleme:
Kendine benzer uygulamalar olmadığı için sizi kendini kullanmaya zorlatıp fazladan para kazanmak istiyorlar. Henüz güzel alternatifi yok. Zaten Oculus'a o kadar para verenler genellikle yatlarda kaldığı için (sizden bahsetmiyorum, genelde yani) parayı verirler diye düşünüyorlar. Bir de birkaç gereksiz eklenti koyuyorlar, fiyatı arttırıyorlar. Nedeni bunlar yani.

Hocam merhabalar. Maalesef VR ile bir alakam olmadığı için tecrübelerimi değil, tamamen düşüncelerimi yansıtacağım. Bence bu VR'ın kullanım yoğunluğu ile alakalı. Yani VR yıllardır var fakat kullanımı çok kısıtlı. Çoğu insan bunun ne olduğunu bile bilmiyor, dolayısıyla oyun yapımcıları bütçelerine ve talebe göre hareket etme durumundalar. Yani az kişi oynuyorsa o az kişiyi tatmin edecek bir oyun yapılır, ona göre de bir bütçe çıkartılır mesela. Belli bir kitleye belli bir ücrete bu hizmet sunulur. Ama fiyat da genelde uçuk olur. Çünkü kullanım yoğun değil.

Dolar üzerinden alışveriş yaptığınız için pahalı. ABD'de veya Avrupa'da yaşayan bir kimse için o fiyatlar normal, ancak Türk Lira'sına çevirdiğimizde bizim için işler farklı bir boyuta taşınıyor. Steam üzerinde VR oyunları yerel fiyatlandırma kullandığı için kat ve kat daha ucuz. ALVR kurarak veya Virtual Desktop'a tek sefer parayı bayarak kablosuz olarak bilgisayar üzerinden VR oyunları oynamayı deneyebilirsiniz. 😇

Kendine benzer uygulamalar olmadığı için sizi kendini kullanmaya zorlatıp fazladan para kazanmak istiyorlar. Henüz güzel alternatifi yok. Zaten Oculus'a o kadar para verenler genellikle yatlarda kaldığı için (sizden bahsetmiyorum, genelde yani) parayı verirler diye düşünüyorlar. Bir de birkaç gereksiz eklenti koyuyorlar, fiyatı arttırıyorlar. Nedeni bunlar yani.

Saçmalamışsınız.

Cihazın fiyatından haberdarsınız değil mi?

Steam'de bölgesel fiyatlandırma olmasa tüm oyunlar böyle olacak zaten. Pahalı değil alım gücümüz az.

Geri
Yukarı